Spotkanie mieszkańców z wnioskodawcami budżetu obywatelskiego 2021

Ilustracja do artykułu IMG_2156.jpg

Wczoraj - 17 września 2020 r. - w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie mieszkańców z wnioskodawcami budżetu obywatelskiego 2021. Jest to już szósta edycja dla Wasilkowa, a druga dla sołectw.

Przypominamy, że w ubiegłym roku zmienił się regulamin i po raz pierwszy wzięły w nim udział sołectwa. Prawie dwukrotnie – do 350 tys. zł - podniesiona została również kwota budżetu obywatelskiego.

 „Dziś mogę powiedzieć śmiało, że warto było owe zmiany wprowadzić. Duże zaangażowanie mieszkańców miasta i wsi  świadczy o realnych potrzebach w wielu sferach naszego życia.” – mówił Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz

Do budżetu obywatelskiego 2021 złożono łącznie 13 wniosków – 6 ogólnomiejskich i 7 sołeckich.

W wyjątkowo miłej atmosferze wczorajszego spotkania wnioskodawcy przedstawiali profesjonalne prezentacje zgłoszonych projektów i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Mieszkańcy zgodnie podkreślali, że w tym roku wybór będzie bardzo trudny, a wnioskodawcy gratulowali sobie wzajemnie pomysłów. Dotykają one wielu aspektów naszego życia i mają na uwadze m.in.: wzrost atrakcyjności turystycznej, bezpieczeństwo, rozwój fizyczny poprzez sport, stworzenie wygodnych miejsc do rekreacji i  wspólnej integracji mieszkańców, itp.

W załączeniu zamieszczone są prezentacje przedstawiane przez wnioskodawców na spotkaniu. 

Zachęcamy do głosowania!

Od 22 września do 2 października każdy mieszkaniec gminy może zagłosować na:

tylko JEDEN wybrany projekt ogólnomiejski oraz tylko JEDEN wybrany projekt sołecki.

Pełna lista projektów biorących udział w głosowaniu budżetu obywatelskiego 2021: 

http://www.wasilkow.pl/pl/newsy/wydarzenia/publiczne-losowanie-kolejnosci-zgloszonych-projektow-na-karcie-do-glosowania.html

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie