Rowerowa Obwodnica Wasilkowa i Szlak Grzybiarski

Rowerowa Obwodnica Wasilkowa i Szlak „Grzybiarski” to nowe szlaki turystyczne, które utworzyliśmy dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać  gminę Wasilków, spędzić czas z rodziną lub znajomymi i zachwycić się pięknymi okolicznościami przyrody. Szlaki mają charakter rekreacyjny, przyrodniczy i poznawczy.

Przy okazji przejażdżki rowerowej, korzystający ze szlaku turyści mają okazję obejrzeć Puszczę Knyszyńską z jej pięknym drzewostanem, urokliwą dolinę rzeki Supraśl, a także inne ciekawe miejsca i atrakcje zaznaczone na mapie.

ROWEROWA OBWODNICA WASILKOWA (znaki niebieskie)

(163).jpg

(163).jpg

Szlak ma postać pętli o długości 45,2 km. Jego początek znajduje się na kładce rowerowej przy cyplu w Wasilkowie. Dalej prowadzi do osiedla „Dolina Cisów”, gdzie skręca w kierunku Jurowiec i prowadzi leśnymi drogami do Rybnik. Stąd można wybrać się w dalszą trasę do Studzianek. Ze Studzianek turyści mają okazję wrócić do Wasilkowa podziwiając malowniczą dolinę rzeki Supraśl lub podążyć czerwonym „Szlakiem Grzybiarskim”. Rowerowa  Obwodnica Wasilkowa wiedzie drogami o nawierzchni gruntowej, żwirowej oraz utwardzanej, a także ścieżkami rowerowymi. 

W celu lepszego połączenia Rowerowej Obwodnicy Wasilkowa  z siecią istniejących już w gminie szlaków turystycznych PTTK utworzyliśmy dwa odcinki szlaków „łącznikowych”:  między Wólką Przedmieście a Sochoniami oraz w Studziankach. Dzięki nim będziesz mógł w dowolny sposób skracać i etapować Rowerową Obwodnicę.  Łączniki są oznakowane czarnym  kolorem:

 łącznik.jpg

SZLAK GRZYBIARSKI (znaki czerwone)

Szlak ma postać pętli o długości 10 km, a jego początek znajduje się w Studziankach. Z pewnością przypadnie on do gustu miłośnikom leśnej przygody. Turystom podążającym szlakiem „Grzybiarskim” nie zabraknie wrażeń, tym bardziej, że na pewnym odcinku prowadzi przez malowniczy Rezerwat Jałówka.

(5).jpg

Szukajcie niebieskich i czerwonych znaków!

Trasa szlaków Rowerowej Obwodnicy Wasilkowa i Szlaku Grzybiarskiego została oznakowana odpowiednio niebieskim i czerwonym kolorem. Na szlaku jest ponad 300 oznakowań. We właściwych miejscach  zostały postawione drogowskazy i tablice z trasą szlaku.

kierunkowskaz.jpg

 

W Urzędzie Miejskim w Wasilkowie dostępne są ulotki z mapą. Zapraszamy do zapoznania się!

ulotka DL zdjęcie.jpg

Zachęcamy do rowerowych wycieczek. Do zobaczenia na szlakach!

WASILKÓW ulotki rewers.jpg

UM WASILKÓW tablice - legenda.jpg

Regulamin korzystania ze szlaku rowerowego >>

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie