XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

Ilustracja do artykułu PLAKAT (3).png

Zapraszamy melomanów, miłośników muzyki i mieszkańców Podlasia na XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie.

Przez 4 niedziele września w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, ul. Kościuszki 2, po mszy św. o godz. 19.00 usłyszymy wybitnych wykonawców znanych w kraju i za granicą.

Zainaugurowany w 2005 roku Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w województwie podlaskim. Festiwal wpisując się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych miasta i województwa podlaskiego stał się wyróżniającą je wizytówką na mapie artystycznych ośrodków Polski, miejscem przyciągającym wspaniałych artystów z Polski i z zagranicy.

Festiwal jako lokalna artystyczna marka i wyjątkowy muzyczny produkt jest doskonałą formą promocji miasta, naszego regionu i walorów turystycznych województwa podlaskiego w Polsce i w Europie.
Od 2005 roku w ramach 16 edycji Festiwalu odbyły się 72 koncerty z udziałem ponad 200 wspaniałych wykonawców m. in. z Polski, Wysp Alandzkich, USA, Japonii, Rosji, Niemiec, Belgii, Litwy, Białorusi, Danii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Włoch. Koncertów wysłuchało ponad 12 tysięcy słuchaczy.

Muzyczne święto rozpoczniemy 5 września koncertem inauguracyjnym, który wykona zespół muzyki dawnej Charbel Music Ensemble a w programie usłyszymy m.in. „Stabat Mater” G. B. Pergolesiego i M. A. Charpentiera.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny!

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie