Mieszkanki Gminy Wasilków mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych

Ilustracja do artykułu mammografia min.jpg

Zachęcamy mieszkanki Gminy Wasilków do udziału w mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mogą one wziąć udział w bezpłatnym badaniu bez skierowania lekarskiego, które odbędzie się w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED

12 maja br. (środa), przy przychodni przy ul. Kryńskiej w Wasilkowie.

 

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi, a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Zapisy na badanie prowadzone są:

Mammografia trwa jedynie kilka minut i pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie