Konsultacje biznesowe wspierające przedsiębiorczość w ramach projektu ACCESS. Projekt w ramach BOF

Ilustracja do artykułu konsultacje biznesowe BOF.png

Zastanawiasz się, jak lepiej prowadzić firmę? Szukasz pomysłu na własny biznes? Nie wiesz, jak zabrać się do biznesplanu? A może szukasz wsparcia finansowego w ramach dostępnych funduszy?

Jeśli tak, to polecamy bezpłatne konsultacje dotyczące przedsiębiorczości. Taką pomoc oferuje program ACCESS. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, do którego należy nasza Gmina.

Oferowane jest doradztwo odnoszące się do następujących zagadnień:

  • Opracowanie biznesplanu
  • Business Model Canvas
  • Kreowanie pomysłów na biznes – źródeł inspiracji
  • Aplikowanie o wsparcie finansowe na prowadzenie działalności gospodarczej
  • Fundusze Seed Capital
  • Aniołowie biznesu
  • Strategie marketingowe
  • Strategie rozwoju firmy
  • Współpraca z instytucjami otoczenia biznesu

 
Podczas spotkania z doradcą można zapoznać się z podstawami wiedzy biznesowej, zasadami funkcjonowania rynku, jak również zidentyfikować własne predyspozycje do prowadzenia danego przedsięwzięcia biznesowego.


Łukasz Siemieniuk, ekspert Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, naliczył już 150 godzin odbytych konsultacji. Pytany, kto najczęściej zgłasza się, odpowiada: To osoby na różnym etapie rozwoju pomysłu biznesowego: bez pomysłu - szukające źródeł inspiracji, osoby na początkowym etapie funkcjonowania firmy, osoby z działającymi firmami, szukające porad jak rozwinąć biznes, a nawet osoby działające w dużych przedsiębiorstwach. Przychodzą z różnymi pytaniami: skąd wziąć pomysł na biznes, co zmienić, jak przygotować biznesplan, jak wprowadzić ulepszenia, co może dać współpraca z instytucjami otoczenia biznesu, jakie i gdzie są formy wsparcia.

Czy pandemia i koronawirus zmieniły podejście do prowadzenia biznesu? Często ludzie szukają pewnej dywersyfikacji swoich działań, tak aby dostosować się do nowych warunków. Z drugiej strony pojawiają się pytania, co nowego można wprowadzić czy poprawić, nie rezygnując z dotychczasowego profilu działalności – opowiada Łukasz, który od lat tworzy akademickie inkubatory przedsiębiorczości i doradza przedsiębiorcom.  


Duża grupa zgłaszających się na konsultacje to ludzie, którzy dość dobrze radzą sobie prowadząc już własny biznes, a teraz postanowili dowiedzieć się więcej o programach wsparcia dedykowanych doświadczonym przedsiębiorcom. Ale i są tacy, którzy pomimo pandemii postanowili zmienić swoje życie zawodowe.


Na konsultację zgłosiłam się, ponieważ pracowałam 20 lat w jednej firmie, w której nie było najmniejszych szans na jakikolwiek rozwój zawodowy, a wręcz przeciwnie - działo się coraz gorzej. Przed nawiązaniem kontaktu z panem Łukaszem nie miałam absolutnie żadnego sprecyzowanego planu i pomysłu na biznes – opowiada Pani Iwona. Po paru konsultacjach i cennych informacjach, pomimo że nadal bez pomysłu, byłam dużo pewniejsza i świadoma, że idę dobrą drogą szukając pomysłu na siebie i rozwój, w którym miałabym szansę spełniać się zawodowo. Idąc tropem uzyskanych wskazówek trafiłam na właściwy tor. Obecnie zajmuję się pracą z klientem jako doradca d/s nieruchomości oraz doradca ubezpieczeniowy. Jest to początek mojej "przygody" z własną działalnością, jednak przy wsparciu i wiedzy, którą posiadam - wiem, że mogę wiele osiągnąć – dodaje pani Iwona.

Projekt ACCEESS  - ACCELERATION OF BUSINESS SUPPORT ECOSYSTEM -współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Litwa-Polska 2014-2020.
Celem projektu ACCESS jest poprawa usług wspierania biznesu na Litwie (w Kownie i okręgu mariampolskim) oraz w Polsce (w regionie suwalskim i białostockim). Partnerzy projektu to ze strony polskiej: Politechnika Białostocka i Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz ze strony litewskiej: Politechnika Kowieńska, a także Kowieńska Izba Handlowo-Przemysłowa i Rzemieślnicza.
 
Jak skorzystać z bezpłatnych konsultacji wspierających przedsiębiorczość?


Wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Więcej informacji o konsultacjach biznesowych oraz o projekcie na stronie www.bof.org.pl

Link do informacji o konsultacjach:
https://bof.org.pl/pl/konsultacje-biznesowe


 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie