Druga edycja Festiwalu Filmowego im. Nory Ney

II Festiwal filmowy plakat blad.jpg

Przed nami druga edycja Festiwalu Filmowego im. Nory Ney. Festiwalowe spotkania z przedwojennym kinem odbędą się 9 i 10 lutego 2024 r. W tym roku ponownie przypomnimy sylwetkę Nory Ney, a także poznamy niezwykłą historię gwiazdy przedwojennego kina Iny Benity. Gościem specjalnym festiwalu będzie Marek Teler- dziennikarz, pisarz, autor książki „Zagadka Iny Benity”.

„Losy Iny Benity przez lata owiane były tajemnicą. Przez cały okres powojenny funkcjonowała legenda, że zginęła w kanałach podczas Powstania Warszawskiego. I dopiero w 2019 roku młody dziennikarz− Marek Teler odkrył, że tak naprawdę zmarła w latach osiemdziesiątych w Pensylwanii. Co robiła podczas wojny? Dlaczego okryta była złą sławą? Czemu nie powiedziała nigdy swojej amerykańskiej rodzinie, kim była przed wojną?”

www.filmweb.pl

Podczas spotkania autorskiego z Markiem Telerem 9.02.2024 r. będzie można wziąć udział w konkursie wiedzy na temat historii przedwojennego kina i wygrać jedną z pięciu atrakcyjnych nagród w postaci książki „Zagadka Iny Benity”.

Będzie również możliwość zakupu komiksu „Nora Ney opowiada” autorstwa Tomasza Brańskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalowych wydarzeniach- projekcjach filmów, spotkaniach i rozmowach oraz POTAŃCÓWCE RETRO.

Organizatorzy:

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie