Znamy laureatów szóstej edycji loterii PIT-owej „Mieszkasz w gminie Wasilków? Wygrywasz!”

DSCF4518.jpg

Znamy laureatów szóstej edycji loterii PIT-owej „Mieszkasz w gminie Wasilków? Wygrywasz!” 8 maja 2024 r. w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odbyło się losowanie nagród. Wydarzenie było transmitowane on-line. Powtórkę można obejrzeć na naszym kanale You-Tube.

Od 15 lutego do 5 maja br. mieszkańcy naszej gminy zgłaszali udział w loterii przez stronę internetową www.pitwwasilkowie.pl. Mogły to zrobić tylko te osoby, które rozliczyły podatek PIT za rok 2023 w Drugim Urzędzie Skarbowym i wskazały w swojej deklaracji miejsce zamieszkania w gminie Wasilków. W tym roku w loterii zgłosiło udział 3742 osób.

W tegorocznej edycji loterii PIT-owej nagród mamy aż 50. Łączna liczba nagród jest więc rekordowa. We wszystkich poprzednich pięciu edycjach mieliśmy ich łącznie 87.

Dzisiaj losowaliśmy laureatów 30 rowerów górskich. Do wygrania był też klimatyzator ścienny z usługą montażu KlimKa, wyciskarka Kuvings Polska, 7 smartfonów, 6 smartwatchy i 5 blenderów. Klimatyzator i wyciskarka zostały ufundowane przez zewnętrzne firmy, które mają swoją siedzibę w gminie Wasilków.

Losowanie nagród przeprowadzili zgodnie z ustawą o grach hazardowych przedstawiciele organizatora loterii - firmy Gratifica Sp. z o.o. Wyjaśnili oni mechanizm losowania oraz jak będzie przebiegać procedura weryfikacyjna laureatów zanim zostaną oficjalnie zwycięzcami naszej loterii. Laureatów rowerów wylosował własnoręcznie burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Celem Loterii jest powiększenie dochodów podatkowych gminy. Udział procentowy w PIT to najważniejsza część dochodów gminy, dzięki którym może ona rozwijać się, realizować zadania i zaspokajać potrzeby mieszkańców. Dzięki wpływom z naszych podatków gmina ma środki na rozwój i realizację lokalnych inwestycji. Blisko 40% naszego podatku dochodowego PIT trafia do budżetu gminy, w której mieszkamy, pod warunkiem, że w deklaracji wskażemy miejsce zamieszkania w tej gminie.

W czasie losowania do publicznej wiadomości - ze względu na RODO i uwarunkowania ustawy o grach hazardowych - podawane było tylko imię laureata/laureatki, pierwsza litera nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry telefonu komórkowego.

 

Wręczenie nagród odbędzie się 25 maja podczas ”Dni Wasilkowa”.

Zachęcamy do obejrzenia powtórki z losowania, dostępnej pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=B_K0K55bnw8

 

DSCF4515.jpgDSCF4515.jpgDSCF4515.jpgDSCF4515.jpgDSCF4515.jpgDSCF4515.jpgDSCF4515.jpgDSCF4515.jpg

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie