Znamy laureatów piątej edycji loterii PIT-owej „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!”

DSCF3588.jpg

Znamy laureatów piątej edycji loterii PIT-owej „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” Pani Anna, mieszkanka Wasilkowa okazała się w tym roku szczęśliwą laureatką nagrody głównej – mieszkania 47m2. Jej los został wylosowany spośród blisko 5000 innych uczestników.

9 maja 2023 r. - w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odbyło się losowanie nagród. Wzięły w nim udział media ogólnopolskie, regionalne i mieszkańcy, którzy oglądali transmisję ON-line.

W tym roku Wasilków miał rekordową w całej Polsce pulę nagród wartą łącznie 407 tys. zł, ale również rekordowe było zaangażowanie mieszkańców! Aż 4913 z nich zgłosiło swój udział w loterii! Przypomnimy, że mogły to zrobić osoby, które podczas rozliczania podatku PIT za rok 2022 wskazały miejsce zamieszkania w gminie Wasilków oraz przesłały zgłoszenie poprzez stronę: www.pitwwasilkowie.pl

Dzięki szerokiej promocji i atrakcyjnym nagrodom wszystkie pięć edycji loterii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Z roku na rok zainteresowanie loterią rośnie. W pierwszej edycji loterii wzięło udział 1224 mieszkańców, w drugiej – 2200, a w roku 2021 i 2022 udział w loterii zgłosiło – 3100 osób. W tym roku pobiliśmy ten rekord! Pod względem zaangażowania mieszkańców nasza loteria jest na pierwszym miejscu w kraju.

Loterie PIT-owe organizowane są w wielu miejscowościach, jednak żadna inna miejscowość nie ma tak wysokich wskaźników udziału w przeliczeniu na mieszkańca jak Wasilków.

Losowanie nagród przeprowadzili zgodnie z ustawą o grach hazardowych przedstawiciele organizatora loterii - firmy Gratifica Sp. z o.o. Wyjaśnili oni mechanizm losowania oraz jak będzie przebiegać procedura weryfikacyjna laureatów zanim zostaną oficjalnie zwycięzcami naszej loterii. Laureata nagrody głównej wylosował własnoręcznie burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz. Poza mieszkaniem wylosowane zostały także inne cenne nagrody: klimatyzator ścienny z usługą montażu od firmy KlimKa wyciskarka od Kuvings Polska, 3 telewizory i 8 frytkownic beztłuszczowych. Trzy pierwsze nagrody, w tym mieszkanie, zostały ufundowane przez zewnętrzne podmioty.

„Celem Loterii jest powiększenie dochodów podatkowych gminy. Udział procentowy w PIT to najważniejsza część dochodów gminy, dzięki którym może ona rozwijać się, realizować zadania i zaspokajać potrzeby mieszkańców – mówił burmistrz - Dzięki wpływom z naszych podatków gmina ma środki na rozwój i realizację lokalnych inwestycji. Blisko 40% naszego podatku dochodowego PIT trafia do budżetu gminy, w której mieszkamy, pod warunkiem, że w deklaracji wskażemy miejsce zamieszkania w tej gminie.

Loteria to więc forma zachęty dla mieszkańców, aby wskazywali oni w swoich deklaracjach PIT miejsce zamieszkania w Gminie Wasilków. Aby zachęcić naszych mieszkańców do wskazywania faktycznego miejsca zamieszkania wdrożyłem też projekt Karty Wasilkowianina, która daje konkretne benefity naszym mieszkańcom, czy też wprowadziłem najwyższe w województwie podlaskim becikowe samorządowe. Poza wymiarem finansowym loteria ma też olbrzymi wymiar promocyjny. Jest to też świetna zabawa”.

W czasie losowania do publicznej wiadomości - ze względu na RODO i uwarunkowania ustawy o grach hazardowych - podawane było tylko imię laureata/laureatki, pierwsza litera nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry telefonu komórkowego.

Zaraz po losowaniu burmistrz Wasilkowa osobiście zadzwonił do wszystkich laureatów, aby złożyć im gratulacje i przekazać, że jutro rozpocznie się procedura weryfikacyjna prawa do nagród.

Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja podczas ”Dni Wasilkowa”.

 

Zachęcamy do obejrzenia przebiegu losowania:

https://www.youtube.com/watch?v=gmW3Ab6JI5c

 

DSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpgDSCF3538.jpg

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie