Wiemy już jakie projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji wasilkowskiego budżetu obywatelskiego!

DSCF0231.jpg

Wiemy już jakie projekty zwyciężyły w tegorocznej edycji wasilkowskiego budżetu obywatelskiego! Przedszkole „Słoneczne” dostanie nowy plac zabaw, strażacy otrzymają sprzęt i odzież, powstaną też wodopojki w centrum Wasilkowa. Na Lisiej Górze zostanie utworzone "zielone miejsce mocy". Świetlica w Osowiczach zostanie świetnie zaopatrzona, w Studziankach mieszkańcy będą wypoczywać na nowej plaży, „Bajeczny zakątek” w Sochoniach zyska małą architekturę, Jurowce – nowoczesną pergolę, a Dąbrówki – plac zabaw.

W tym roku zostało zgłoszonych łącznie 18 świetnych pomysłów na rozwój naszej gminy. Wszystkie projekty wzięły udział w losowaniu mieszkańców, w wyniku którego do realizacji na rok 2024 zakwalifikowało się 10 z nich. W tegorocznej edycji zagłosowało łącznie 5 300 mieszkańców oddając łącznie blisko 13 tys. głosów (12 615). Głosował więc co czwarty wasilkowianin, włączając w to również dzieci, które też mają prawo głosowania. Pula tegorocznej, dziewiątej już edycji budżetu to 600 tys. zł – było więc o co walczyć

Dzisiaj - 19 października 2023 r. Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz ogłosił wyniki głosowania i pogratulował wnioskodawcom zwycięskich projektów, które zakwalifikowały się do realizacji na rok 2024. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie, a to za sprawą projektu „Słoneczny Zakątek”, który uzyskał pierwsze miejsce w tegorocznym głosowaniu mieszkańców w kategorii projektów ogólnomiejskich. Na ten projekt głosowało łącznie 1169 mieszkańców. Podczas dzisiejszego wydarzenia dzieci pięknie i śpiewająco podziękowały wszystkim mieszkańcom głosującym na projekt Przedszkola.

 

"Gratuluję wnioskodawczyni wicedyrektor Bożenie Stasiełuk i Pani Dyrektor Joannie Broniszewskiej-Hyży, ale też wszystkim dzieciom, wychowawcom i pracownikom przedszkola jak również rodzicom – mówił Burmistrz - Chciałem pogratulować Wam wszystkim wygranej, gdyż wiem, że ciężko i zespołowo pracowaliście na to poparcie.

Cieszy mnie cały czas niegasnące zaangażowanie wnioskodawców, które co roku przekłada się na liczbę oraz jakość projektów zgłoszonych w wasilkowskim budżecie obywatelskim. Wszystkim wnioskodawcom składam serdeczne gratulacje. Dziękuję za społeczne zaangażowanie i pracę jaką wykonaliście"

 

PONIŻEJ LISTA ZWYCIĘSKICH PROJEKTÓW BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2024

 

  • PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE  (360 TYS. ZŁ.)

1169 GŁOSÓW; Projekt nr 8: „Słoneczny Zakątek” - plac zabaw przy Przedszkolu „Słonecznym” przy ul. Polnej w Wasilkowie dla dzieci w wieku 3-7 lat.
ZGŁASZAJĄCY - Bożena Stasiełuk, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/sloneczny-zakatek-1

1120 GŁOSÓW; Projekt nr 3: „Ratownik OSP Wasilków na straży tradycji pożarniczych” - zakup wyposażenia i odzieży dla strażaków - do szkolenia kandydatów na ratowników oraz reprezentowania jednostki.
ZGŁASZAJĄCY - Karol Świetlicki, Kamil Zdziechowicz, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/ratownik-osp-na-strazy-tradycji-pozarniczych

247 GŁOSÓW; Projekt nr 2: „PIJ WODĘ! Na zdrowie! - projekt M2 MTB Wasilków” - powstanie trzech „wodopojek -zdrojów” – w okolicy cerkwi, stacji BIKERa przy ul. Kościelnej i przy Cyplu.
ZGŁASZAJĄCY – Ewelina Jarząbska, KOSZT PROJEKTU – 60 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/pij-wode-na-zdrowie-projekt-m2-mtb-wasilkow

  • PROJEKTY SOŁECKIE (210 TYS. ZŁ)

1342 GŁOSÓW; Projekt nr 6: „Nowy Sprzęt. Nowe możliwości. Inwestycja w ratowanie życia” – zakup defibrylatora AED oraz wyposażenia osobistego strażaków OSP Nowodworce: buty, ubranie, rękawice, hełmy, kominiarki, latarki, itp.
ZGŁASZAJĄCY - Jakub Żdanowicz/ Nowodworce , KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/nowy-sprzet-nowe-mozliwosci-inwestycja-w-ratowanie-zycia-1

825 GŁOSÓW; Projekt nr 8: „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Osowiczach”projektor z ekranem kuchenka z piekarnikiem, okap, lodówko-zamrażarka, stoły robocze, zlewozmywak z baterią.
ZGŁASZAJĄCY - Adam Borowski, Anita Węgrzynowska/ Sielachowskie-Osowicze, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/zakup-wyposazenia-do-swietlicy-wiejskiej-w-osowiczach

738 GŁOSÓW; Projekt nr 1: „Plaża Studzianki” - wykonanie łagodnego zejścia do rzeki, wysypanie piaskiem, pomost 2x3 m, stoliki i ławki, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko/ grill - (działka 851/1).
ZGŁASZAJĄCY - Jacek Michalewicz/ Studzianki, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/plaza-studzianki

621 GŁOSÓW; Projekt nr 7: „Bajeczny - tu odpoczywaszustawienie urządzeń małej architektury na działce gminnej nad rzeką Czarną na Bajecznym Zakątku: 6 leżaków, 2 parasoli oraz stolika do zabawy piaskiem i wodą.
ZGŁASZAJĄCY - Mirosław Zawadzki/ Sochonie, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/bajeczny-tu-odpoczywasz

333 GŁOSÓW; Projekt nr 3: „Strażackie palenisko na ognisko - nowoczesna pergola z huśtawkami w Jurowcach” - Budowa ośmiokątnej pergoli (altany bez zadaszenia) z 4 huśtawkami i paleniskiem przy OSP Jurowce.
ZGŁASZAJĄCY - Małgorzata Masłowska/ Jurowce, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/strazackie-palenisko-na-ognisko-nowoczesna-pergola-z-hustawkami-w-jurowcach

327 GŁOSÓW; Projekt nr 5: Nowy plac zabaw w Dąbrówkach” - przy remizie OSP, przy ul. Starowiejskiej 114 – tor przeszkód – „Poligon mały” (465 cm x 640 cm).
ZGŁASZAJĄCY - Katarzyna Wysocka/ Dąbrówki, KOSZT PROJEKTU – 35 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/nowy-plac-zabaw-w-dabrowkach

 

  •  PROJEKTY ZIELONE (30 TYS. ZŁ)

3174 GŁOSÓW; Projekt nr 1:  „Zielone miejsce mocy na Lisiej Górze!” - dwie zielone inwestycje w przestrzeni rekreacyjnej pomiędzy ulicami Żurawią i Kruczą - altana piknikowa z wierzby oraz nasadzenia drzew przy bloku przy ul. Żurawiej 18, na granicy ze skwerem.
ZGŁASZAJĄCY - Mariusz Sokołowski, Andrzej Kupidłowski     KOSZT PROJEKTU – 30 000 zł

https://twojwasilkow.pl/pl-PL/ideas/zielone-miejsce-mocy-na-lisiej-gorze

 

Za rok startujemy z kolejną edycją !

 

  • Protokół liczenia głosów - projekty ogólnomiejskie:

 https://www.wasilkow.pl/resource/file/preview/id.14820

  • Protokół liczenia głosów - projekty sołeckie:

https://www.wasilkow.pl/resource/file/preview/id.14821

  • Protokół liczenia głosów - projekty zielone:

https://www.wasilkow.pl/resource/file/preview/id.14819

DSCF0179.jpgDSCF0179.jpgDSCF0179.jpgDSCF0179.jpgDSCF0179.jpgDSCF0179.jpgDSCF0179.jpgDSCF0179.jpg

DSCF0179.jpg

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie