Wiemy już jakie projekty zakwalifikowały się do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Znamy też numery na karcie do głosowania

DSCF8154.jpg

Wiemy już jakie projekty zakwalifikowały się do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego 2024. Znamy też numery, jakie będą one miały na karcie do głosowania. Dzisiaj 15 września 2023 r. w obecności przedstawicieli Burmistrza, mieszkańców, Rady Miejskiej i organizacji pozarządowych odbyło się publiczne losowanie tychże numerów.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostało zgłoszonych łącznie 18 wspaniałych pomysłów: 9 ogólnomiejskich, 8 sołeckich i 1 zielony. Mamy wspaniałe wiadomości! Wszystkie projekty zakwalifikowały się do głosowania mieszkańców, które odbędzie się w dniach 26 września – 8 października br. Każdy będzie mógł wtedy zagłosować na JEDEN wybrany projekt ogólnomiejski, JEDEN sołecki i  JEDEN zielony.

Już dziś pomyśl, który projekt wybrać!

 

Prezentujemy listę projektów w kolejności, jaką będą miały na karcie do głosowania:

 

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE

Projekt nr 1: „Siłownia plenerowa na osiedlu Leśnym z zagospodarowaną zielenią” -  u zbiegu ul. Sosnowej i Jaworowej - twister, wahadło, biegacz, orbitrek, prasa nożna, motyl, wyciskanie siedząc, podciąg, wiosło, ławeczka i prostowanie pleców oraz ławka parkowa, kosz na śmieci i nasadzenia.
ZGŁASZAJĄCY -  Adam Sakowicz, KOSZT PROJEKTU –  60 000 zł

Projekt nr 2: „PIJ WODĘ! Na zdrowie! - projekt M2 MTB Wasilków” -  powstanie trzech „wodopojek -zdrojów” – w okolicy cerkwi, stacji BIKERa przy ul. Kościelnej i przy Cyplu.
ZGŁASZAJĄCY – Ewelina Jarząbska, KOSZT PROJEKTU –  60 000 zł

Projekt nr 3: „Ratownik OSP Wasilków na straży tradycji pożarniczych” -  zakup wyposażenia i odzieży dla  strażaków - do szkolenia kandydatów na ratowników oraz reprezentowania jednostki.
ZGŁASZAJĄCY -  Karol Świetlicki, Kamil Zdziechowicz, KOSZT PROJEKTU –  150 000 zł

Projekt nr 4: „Nowe Mainero” (Amerykany) przy rzece Supraśl- budowa trawiastego boiska do gry w piłkę nożną 60x30 m za cyplem wasilkowskim.
ZGŁASZAJĄCY -  Paulina Radziwońska, Łukasz Bojanowski, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

Projekt nr 5: "Strefa sportowa – biegam, skaczę, rzucam" przy szkole przy ul. Polnej. Wykonanie skoczni do skoków w dal oraz strefy do rzutów i do skoku wzwyż.
ZGŁASZAJĄCY -  Agnieszka Halicka, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

Projekt nr 6: „Tor Pumptrack przy Skateparku na Lisiej Górze” -  modułowy tor drewniano – kompozytowy o wymiarach ok. 15 m x 1 m umiejscowiony przy istniejącym skateparku.
ZGŁASZAJĄCY -  Robert Lewkowicz, KOSZT PROJEKTU –  60 000 zł

Projekt nr 7: „Utworzenie Parku kieszonkowego w parku Młodych Lisków” -  na osiedlu Lisia Góra – ul. Krucza i Żurawia: alejki, nasadzenia, mała architektura.
ZGŁASZAJĄCY – Jarosław Woźniewski, KOSZT PROJEKTU –  100 000 zł 

Projekt nr 8: „Słoneczny Zakątek” - plac zabaw przy Przedszkolu „Słonecznym” przy ul. Polnej w Wasilkowie dla dzieci w wieku 3-7 lat.
ZGŁASZAJĄCY -  Bożena Stasiełuk, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł

Projekt nr 9: „Ławeczka Ks. Rabczyńskiego - ustawienie ławeczki pomnikowej z motocyklem” przy ul. Białostockiej, przed Kościołem parafialnym NMP Matki Miłosierdzia.
ZGŁASZAJĄCY – Ks. Zdzisław Karabowicz, Antoni Pełkowski, Grażyna Szczesiul, Barbara Borkowska, Jan Rydzewski, Izabela Hajdukiewicz, KOSZT PROJEKTU – 150 000 zł  

 

  PROJEKTY SOŁECKIE

Projekt nr 1: „Plaża Studzianki”- na końcu ul. Plażowej - wykonanie łagodnego zejścia do rzeki, wysypanie piaskiem, pomost 2x3 m, stoliki i ławki, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko/ grill.
ZGŁASZAJĄCY -  Jacek Michalewicz/ Studzianki, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 2: Utwardzenie drogi dojazdowej i placu manewrowego w Sochoniach – ul. Chabrowa - poprawa bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców.
ZGŁASZAJĄCY -  Agnieszka Hejn/ Sochonie, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 3: „Strażackie palenisko na ognisko - nowoczesna pergola z huśtawkami w Jurowcach” - Budowa ośmiokątnej pergoli (altany bez zadaszenia) z 4 huśtawkami i paleniskiem przy OSP Jurowce.
ZGŁASZAJĄCY -  Małgorzata Masłowska/ Jurowce, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 4: „Budowa wiaty rekreacyjnej ze stołami w Horodniance” - wiata drewniana wyposażona w stoły i ławki (działka 26/2).
ZGŁASZAJĄCY -  Dorota Kulesza/ Horodnianka, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 5: „Nowy plac zabaw w Dąbrówkach” - przy remizie OSP, przy ul. Starowiejskiej 114 – tor przeszkód – „P–oligon mały” (465 cm x 640 cm).
ZGŁASZAJĄCY -  Katarzyna Wysocka/ Dąbrówki, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 6: „Nowy Sprzęt. Nowe możliwości. Inwestycja w ratowanie życia” – zakup defibrylatora AED oraz wyposażenia osobistego strażaków OSP Nowodworce: buty, ubranie, rękawice, hełmy, kominiarki, latarki, itp.
ZGŁASZAJĄCY -  Jakub Żdanowicz/ Nowodworce, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 7: „Bajeczny - tu odpoczywasz” – ustawienie urządzeń małej architektury na działce gminnej nad rzeką Czarną na Bajecznym Zakątku: 6 leżaków, 2 parasoli oraz stolika do zabawy piaskiem i wodą.
ZGŁASZAJĄCY -  Mirosław Zawadzki/ Sochonie, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

Projekt nr 8: „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Osowiczach” – projektor z ekranem kuchenka z piekarnikiem, okap, lodówko-zamrażarka, stoły robocze, zlewozmywak z baterią.
ZGŁASZAJĄCY -  Adam Borowski, Anita Węgrzynowska/ Sielachowskie-Osowicze, KOSZT PROJEKTU –  35 000 zł

PROJEKTY ZIELONE

Projekt nr 1:  „Zielone miejsce mocy na Lisiej Górze!” - dwie zielone inwestycje w przestrzeni rekreacyjnej pomiędzy ulicami Żurawią i Kruczą - altana piknikowa z wierzby oraz nasadzenia drzew przy bloku Żurawia 18 na granicy ze skwerem.
ZGŁASZAJĄCY -  Mariusz Sokołowski, Andrzej Kupidłowski, KOSZT PROJEKTU – 30 000 zł

Cały proces budżetu obywatelskiego realizowany jest m.in. przez platformę www.twojwasilkow.pl, przez którą wnioskodawcy zgłaszali projekty on-line. Przez platformę będzie też można zagłosować klikając znak „like”! Zachęcamy do zalogowania się i poznania szczegółów naszych projektów.

Burmistrz Wasilkowa serdecznie zaprasza mieszkańców na Spotkanie z Wnioskodawcami, które odbędzie się 21 września br. (czwartek) o godz. 16.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie przy ul. Białostockiej 19. Będzie można porozmawiać o projektach i zadać pytania wnioskodawcom. Zapraszamy!

DSCF8131.jpg

DSCF8131.jpgDSCF8131.jpgDSCF8131.jpgDSCF8131.jpgDSCF8131.jpgDSCF8131.jpg

DSCF8131.jpg

DSCF8131.jpg

DSCF8131.jpgDSCF8131.jpg

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie