Wasilkowskie siatkarki z UKS Set podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving

UKS Set Kinder Joy of Moving Gliwice 2023 (3).jpg

W dniach od 6 do 9 lipca 2023 r. w Arenie Gliwice rozgrywany był turniej finałowy Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 13 lat, którzy rywalizowali w drużynach 2, 3 i 4-osobowych.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to nie tylko największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju, ale i serce programu KINDER Joy of moving!

Od 2007 roku Polski Związek Piłki Siatkowej współpracuje z Grupą Ferrero w Polsce przy realizacji tego projektu, wspólnie aktywizując tysiące dzieci do sportowej zabawy! Droga do finału prowadziła przez kilkumiesięczne eliminacje w całej Polsce. W turniejach miejskich, eliminacjach wojewódzkich oraz finałach wojewódzkich zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki.

W turnieju finałowym wzięło udział 192 drużyny (prawie 1000 dzieci) z każdego zakątka Polski - Mistrz i Wicemistrz każdego województwa dziewcząt i chłopców z trzech kategoriach wiekowych.

Zawodniczki UKS SET Wasilków do Gliwic pojechały jako Mistrzynie Województwa Podlaskiego w kategorii dwójek.

Na parkiecie Areny Gliwice nasz klub reprezentowały: Zuzanna Świenc, Blanka Zalewska, Amelia Bujnowska i Adela Bujnowska. 

Trenerzy: Izabela Nowicka, Paweł Nowicki

Nasz zespół w kategorii Dwójek zajął 25 miejsce w kraju – opowiada Izabela Nowicka. - Warto podkreślić, że w grupie eliminacyjnej rywalizowaliśmy, jak się później okazało, z Mistrzem Polski MKS "Dwójka" Zawiercie oraz 7 drużyną Mistrzostw - drużyną Volley Poznań.

W ciągu 3 dni turniejowych zawodniczki rozegrały 11 spotkań( nasz bilans to 7 zwycięstw, 4 porażki), zdobywając doświadczenie w rywalizacji sportowej na poziomie ogólnopolskim .

Od początku piątkowe zmagania obserwowały Joanna Wołosz – rozgrywająca reprezentacji Polski oraz Malwina Smarzek – atakująca

reprezentacji Polski. W pierwszym dniu zmagań drużyny rozgrywały swoje mecze w fazie grupowej. Zespoły w danej kategorii (32 drużyny) zostały podzielone na osiem grup. Mecze rozgrywają systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w dalszej części turnieju grały o miejsca 1-16. Zespoły, które zajęły w grupach miejsce odpowiednio trzecie i czwarte w kolejnych dniach zmagań grały o miejsca 17-32. Należało podkreślić, że zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Widać było zaangażowanie w każdą akcję. 

W godzinach popołudniowych do PreZero Areny Gliwice zawitali nowi goście, którzy obserwowali grę zdolnych młodych siatkarek i siatkarzy- reprezentanci  Polski: Dawid Dulski, atakujący Aluron CMC Warty Zawiercie, Kamil Szymura libero PSG Stali Nysa oraz Artur Szalpuk, przyjmujący Projektu Warszawa. W drugiej części dnia grę młodych sportowców obserwował także Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

 

Zarząd UKS SET WASILKÓW podjął wszelkie możliwe i dostępne działania w celu uzyskania pomocy w organizacji wyjazdu naszych zawodniczek na finał ogólnopolski i pragnie podziękować:

 

- Urzędowi Miasta i Gminy Wasilków na czele z Panem Burmistrzem Adrianem Łuckiewiczem oraz Zastępcą Burmistrza Panią Dominiką Jocz-Lenkiewicz 

- Panu Michałowi Stefanowiczowi Prezesowi  PUHP Lech Spółka z o.o.

- Panu Aleksemu Bułynko właścicielowi Zakładu Meblowego  "Meblast" ze Studzianek

- Panu Dariuszowi Jaworowskiem Prezesowi Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej 

- Firmie Newform

- Firmie BBGlass.pl- Usługi Szklarskie

- Rodzicom zawodniczek 

 

Należy podkreślić, że udział w turnieju finałowym jest wynikiem ciężkiej pracy trenerów i zawodniczek przez cały sezon-  setki przejechanych kilometrów, dziesiątki rozegranych setów, morze potu oraz łez.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że zawodniczki UKS SET Wasilków mogły uczestniczyć w tak pięknym święcie siatkówki, którym bezsprzecznie jest Finał Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of Moving.

 

Autor relacji: Izabela Nowicka, trenerka UKS Set

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie