Strażacy z Gminy Wasilków otrzymali nowe wyposażenie

Wczoraj (21 grudnia 2018 r.) w Jurowcach odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP z terenu Gminy Wasilków sprzętu ratownictwa technicznego i medycznego zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na uroczystość przybył gościnnie Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP bryg. Adam Grygoruk. W wydarzeniu uczestniczyli też Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz wraz ze swoim Zastępcą Dominiką Jocz oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP. Za pieniądze z dofinansowania zakupiono m.in. torby z wyposażeniem ratownictwa medycznego, piły łańcuchowe, kliny i podpory do samochodów, parawany itp. na łączną wartość ponad 35 000 zł.


Zadanie realizowane było w 99% ze środków Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Programu „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem - na rok 2018, w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa” (Program I Priorytet IIIB). Pozyskany sprzęt przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie