Spotkanie konsultacyjne w sprawie Raportu o stanie Gminy

DSCF2327.jpg

W maju br. zostanie przedstawiony ważny dokument – Raport o stanie Gminy. Jest to podsumowanie działań samorządu w Wasilkowie w roku 2022. Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz zaprosił do współtworzenia Raportu - do dyskusji i rozmowy o tym co dla naszego samorządu jest najważniejsze - przedstawicieli Rady Seniorów, Rady Przedsiębiorczości oraz Młodzieżowej Rady Gminy Wasilków, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. W spotkaniu udział wzięła również wiceburmistrz Dominika Jocz – Lenkiewicz oraz radny Rady Miejskiej Łukasz Bojanowski.

Pani Katarzyna Sztop – Rutkowska, która prowadziła spotkanie z ramienia Fundacji SocLab mówiła: „Wasilków jest pierwszą gminą, w której Raport o stanie gminy jest konsultowany. Cieszę się, że Państwo jesteście tu obecni, gdyż jesteście częścią tej gminy i też można powiedzieć prawą ręką Burmistrza, w takim sensie, że jesteście organami doradczymi”

Uczestnicy spotkania rozmawiali o potrzebach mieszańców Gminy, dyskutowali o pomysłach na temat rozwoju Wasilkowa i o tym jak powinien wyglądać Raport o stanie gminy – co powinien zawierać i jaką przybrać formę. Mowa też była o inwestycjach i przedsięwzięciach zrealizowanych przez gminę w roku 2022. Są one bardzo dokładnie opisane i zobrazowane na platformie www.twojwasilkow.pl

Spotkanie konsultacyjne odbyło się we współpracy z Fundacja SocLab - Laboratorium Badań i Działań Społecznych w ramach projektu sfinansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie