Relacja ze spotkania autorskiego z Antonim Pełkowskim

Ilustracja do artykułu IMG_1449 (Kopiowanie).JPG

9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Wasilkowie odbyło się spotkanie autorskie Antoniego Pełkowskiego, połączone z promocją jego książki pt. „Wacław Rabczyński – kapłan o artystycznej duszy”. Publikację sfinansowano ze środków budżetu Gminy Wasilków.

Promocja książki „Wacław Rabczyński – kapłan o artystycznej duszy” była elementem całorocznych obchodów 50. rocznicy śmierci kapłana. W spotkaniu autorskim Antoniego Pełkowskiego uczestniczył Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, Zastępca Dominika Jocz, przedstawiciele Rady Miejskiej, duchowni, a także rzesze mieszkańców gminy, w tym liczne grono dzieci i młodzieży. Wypełniona po brzegi sala dowodzi, jak wielkim szacunkiem i sympatią lokalnej społeczności cieszył się ks. Wacław Rabczyński.

- Ksiądz Wacław Rabczyński był postacią nieszablonową. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro wspólnoty. Pamiętam opowieści moich dziadków, jak parafianie zorganizowali zbiórkę na nową sutannę – gdyż ta w której chodził kapłan była porwana – a on przeznaczył te pieniądze na budowę kościoła i cele społeczne – opowiadał Burmistrz.

Wiele anegdot na temat księdza Rabczyńskiego przytaczał autor książki Antoni Pełkowski, który kapłana znał osobiście. Swoimi wspomnieniami na temat bohatera publikacji dzielili się także mieszkańcy, przybyli na wieczór autorski.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie