Punkt spisowy w Studziankach i Dąbrówkach - 23 czerwca 2021

Ilustracja do artykułu Wasilków 23.06.2021 grafika-1.PNG

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23.06.2021 r. w Punkcie Spisowym w gminie Wasilków będzie istniała możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Statystycznego w Białymstoku w dopełnieniu obowiązku spisowego w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Od godziny 8:30 do 11:00 Punkt będzie działał w Studziankach (ul. Podleśna 3, przy świetlicy wiejskiej), natomiast w godzinach 12:00-14:00 Punkt będzie działał w miejscowości Dąbrówki (ul. Starowiejska 114, plac przy budynku OSP).

Informacje, które zostaną zebrane od milionów Polaków pozwolą na aktualny opis naszego kraju i jego mieszkańców. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania rozwojowe stojące przed naszym krajem, jak i jego poszczególnymi terytoriami (województwami, gminami).

Spis to niezwykle ważne przedsięwzięcie, przeprowadzane raz na 10 lat. Jego wyniki, przez najbliższe lata, będą wykorzystywane do kreowania różnych polityk publicznych, np. edukacyjnej, zdrowotnej, demograficznej, czy rynku pracy.
 
Więcej informacji na temat NSP 2021 znajduje się na stronie internetowej: https://spis.gov.pl.
Spełnijmy nasz obywatelski obowiązek.
Pamiętajmy, że #LiczySięKażdy i #LiczymySięDlaPolski!

 

W Studziankach i Dąbrówkach zapraszaliśmy Państwa poprzez plakaty:

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie