Przy cerkwi w centrum Wasilkowa trwają nasadzenia roślin

Skwer przy cerkwi przy ul. Rynek Kilińskiego w Wasilkowie już niedługo pięknie rozkwitnie. Obecnie rozpoczęto tam sadzenie róż, jednak to dopiero początek. Na terenie blisko 1800 m kw. zaplanowano założenie rabat kwiatowych w żółto - różowo - czerwonej kolorystyce. Posadzone tam zostaną róże, tulipany, rozmaite byliny oraz drzewa i krzewy. Będą to rośliny wieloletnie o różnym terminie kwitnienia.

Ważna ciekawostka dotycząca projektu: rabaty zostały zaprojektowane w okręgach nawiązujących stylistyką do kopuł sąsiadującej cerkwi.

W ramach prac zostanie także wykonana naprawa istniejących na terenie fragmentów kostki brukowej, dzięki czemu powierzchnia zyska bardziej uporządkowany układ.

Na projekt zagospodarowania zielenią skweru przy cerkwi pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 11.121 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nasadzenia są wykonywane sukcesywnie przez Zakład Gospodarki Komunalnej i potrwa to do końca września.

Widząc trwające prace, mieszkańcy zatrzymywali się i pytali naszych pracowników, co robimy i czy przypadkiem nie będziemy "betonować centrum". Uspokajamy wszystkich - dzięki nowym nasadzeniom centrum miasta zazieleni się i nabierze charakteru.

Przy cerkwi w centrum Wasilkowa trwają nasadzenia roślin

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie