Przekazanie Otwartej Strefy Aktywności w Sochoniach

Ilustracja do artykułu min soch.JPG

6 grudnia w Sochoniach odbyło się mikołajkowa wizyta Burmistrza Adriana Łuckiewicza. Podczas wizyty Włodarz Wasilkowa uroczyście przekazał mieszkańcom Otwartą Strefę Aktywności, znajdującą  się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej.

Wizyta Burmistrza rozpoczęła się przy Otwartej Strefie Aktywności, gdzie odbyło się jej oficjalne przekazanie do użytku mieszkańcom sołectwa Sochonie. W trakcie prezentacji OSA Adrian Łuckiewicz, podziękował osobiście osobom zaangażowanym w realizację projektu. Strefę poświęcił proboszcz parafii w Jurowcach ks. Jerzy Chwiećko.

Drugim punktem wizyty była prezentacja elementów wyposażenia tamtejszej świetlicy, które sfinansowano ze środków budżetu Gminy. O poczęstunek zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sochoniach.

Otwartą Strefę Aktywności tworzy siłownia plenerowej wraz ze strefą fitness, urządzenia sprawnościowe dla dzieci i młodzieży oraz strefa relaksu. Infrastruktura przeznaczona jest dla użytkowników w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej – dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Ogólnodostępna, bezpłatna strefa sportowo – rekreacyjna powstała przy dofinansowaniu pozyskanym przez Urząd Miejski z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie