Projekt wdrożenia szkolnego budżetu obywatelskiego (SBO) w naszych szkołach jest już w pełnym toku!

zdjęcie SBO 3 (3).jpg

Projekt wdrożenia szkolnego budżetu obywatelskiego (SBO) w naszych szkołach jest już w pełnym toku! Zespoły koordynujące złożone z uczniów i nauczycieli pracują intensywnie nad jego promocją. Prowadzą teraz lekcje rówieśnicze, aby zapoznać swoich kolegów i koleżanki z ideą budżetu obywatelskiego i zachęcić do udziału w projekcie. Uczniowie mają okazję dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez Fundację SocLab.

Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie projekty uczniowie wasilkowskich szkół zgłoszą w ramach nadchodzącego naboru projektów! Już niedługo - 19 lutego będzie można składać wnioski. Zachęcamy wszystkich uczniów z gminy Wasilków do dzielenia się swoimi pomysłami! Mogą to być różne zakupy wyposażenia, ale także wydarzenia i inicjatywy (warsztaty, pokazy, konkursy, itp.).

Pula budżetu obywatelskiego w każdej ze szkół to 4000 zł. Zrealizowane zostaną 2 projekty (jeden duży za 3000 zł i jeden mały za 1000 zł) wyłonione w drodze demokratycznie przeprowadzonego głosowania w dniach 8-9 kwietnia. Projekty zostaną zrealizowane jeszcze w bieżącym roku szkolnym. Wszystkie zakupy zostaną poczynione do 15 maja.

Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania. Pamiętajcie, że to Wasz głos i Wasze pomysły są kluczowe w kształtowaniu Waszej szkolnej przestrzeni.

Gmina Wasilków jako jedna z pierwszych w województwie podlaskim wdraża budżet obywatelski w szkołach podstawowych, we współpracy z Fundacja SocLab - Laboratorium Badań i Działań Społecznych

Projekt “Szkolny budżet partycypacyjny w gminie Wasilków” dofinansowany jest ze środków programu CEBRICS Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego USAID.

 

W projekcie udział biorą szkoły:

Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

◊ Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Studziankach

 

 

zdjęcie SBO 3 (5).jpgzdjęcie SBO 3 (5).jpgzdjęcie SBO 3 (5).jpgzdjęcie SBO 3 (5).jpgzdjęcie SBO 3 (5).jpg

zdjęcie SBO 3 (5).jpg

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie