Obchody Święta Niepodległości w Wasilkowie

11 listopada w Wasilkowie obchodziliśmy narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości przy kapliczce, w których uczestniczył Burmistrz Adrian Łuckiewicz, zgromadziły rzeszę mieszkańców Gminy Wasilków.

Obchody Święta Niepodległości w Wasilkowie rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w kościele NMP Matki Miłosierdzia. Po nabożeństwie przemaszerowano do pobliskiej kapliczki, gdzie wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa.

Następnie przemówienie wygłosił Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz, który przypomniał, że o dzisiejszą wolną Polskę walczyli nasi przodkowie, którym należy się hołd. – Powinniśmy pamiętać także o tym,  co wielokrotnie powtarzał Marszałek Piłsudski: „niepodległość nie jest dana Polakom raz na zawsze”, dlatego musimy ją szanować. Dbajmy zatem o nasze dziedzictwo i je pielęgnujmy – mówił Adrian Łuckiewicz.

Następnie kwiaty złożyły liczne delegacje: reprezentanci samorządu, jednostek organizacyjnych gminy oraz wszystkich grup społecznych.

W części artystycznej, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie wzięły udział dzieci ze Szkół Podstawowych oraz Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie. O godz. 19 w świetlicy przy ul. Dwornej rozpoczęła się wieczornica zorganizowana przez harcerzy z ZHR.

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie