Maratony Kresowe po raz siódmy w Wasilkowie

W ubiegłą niedzielę 19 lipca 2020 r. odbyły się w Wasilkowie już po raz siódmy "Maratony Kresowe pod honorowym patronatem Burmistrza Wasilkowa". Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse dla dorosłych i dwa dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił na dystansie Mikro Biciklo. Dystans Mini przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat podzielony był na 6 kategorii wiekowych. 

Wyścig zgromadził na starcie najsilniejszych zawodników Polski Wschodniej, a także znakomitych kolarzy zza wschodniej granicy. Trasa była bardzo urozmaicona. Pierwsza część dystansu prowadziła wzdłuż malowniczej doliny rzeki Supraśl. Na tym odcinku były rozległe panoramy i piękne widoki. Sygnałem, że podziwianie widoków się kończy był brukowany podjazd w miejscowości Studzianki. Następnie zawodnicy wjeżdżali do Puszczy Knyszyńskiej, gdzie nie zabrakło  wzgórz o różnym stopniu nachylenia. Tradycją trasy w Wasilkowie stał się przejazd przez ciekawe źródliska.  Niezwykłe jest to, że nie są one w dolinie, ale aby się do nich dostać, trzeba jechać pod górę.

Najliczniej obsadzony był tradycyjnie Peleton CST Półmaraton, który w Wasilkowie liczył niemal 35km. Ograniczenia liczbowe wynikające z obowiązujących rozporządzeń Ministerstwa spowodowały, że po raz kolejny Półmaraton był podzielony na dwa wyścigi (wyścig maksymalnie mógł liczyć 150 osób)

Ceremonię dekoracji uświetnili zastępca Burmistrza Wasilkowa Dominika Jocz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wasilkowie Janusz Kozłowski oraz radny Rady Miejskiej w Wasilkowie Łukasz Marcin Bojanowski.

Współorganizatorem wyścigu był Urząd Miejski w Wasilkowie. Maratony Kresowe uzyskały wsparcie Marszałka Województwa Podlaskiego.

Więcej informacji: http://maratonykresowe.pl/

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie