Konferencja prasowa ws. loterii PIT-owej w Wasilkowie

DSCF2787.JPG

Loteria PIT-owa „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” organizowana jest przez gminę Wasilków od pięciu lat. Dzisiaj 15 lutego 2024 r. ruszyła jej szósta edycja. Z tej okazji w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa.

Media interesowały głównie nagrody oraz jakie korzyści dla gminy daje loteria PIT-owa.

 „Korzyści z loterii podatkowej są wymierne. Rośnie liczba podatników rozliczających podatek w gminie Wasilków – mówił burmistrz – Ma też to swoje konsekwencje finansowe. Podatek PIT jest najważniejszym elementem dochodów gminy, dlatego ze swojej strony zachęcamy mieszkańców do rozliczania PIT-u wskazując miejsce zamieszkania w gminie. Taką zachętą w tym roku jest 50 fantastycznych nagród. W tej edycji loterii łączna liczba nagród jest rekordowa. We wszystkich poprzednich pięciu edycjach mieliśmy do zaoferowania razem 87 nagród. Nagrody bywały różne i ciekawe. Największym poruszeniem było mieszkanie - w ubiegłorocznej edycji. Poza tym wręczyliśmy zwycięzcom 3 samochody. Były wycieczki zagraniczne, klimatyzator, iRobot, thermomix, smartwatche, smartfony, hulajnogi elektryczne … Były też rowery, ale nigdy tyle co teraz. Wśród nagród, które będą mogli wygrać mieszkańcy w tym roku jest 30 rowerów. Tym razem stawiamy na rozwiązania eco. Gmina Wasilków jest można powiedzieć „gminą rowerową”. Wytyczyliśmy szlaki o łącznej długości 55 km – Rowerową Obwodnicę Wasilkowa i szlak Grzybiarski, mamy też stacje BIKera. Dlatego w tej edycji postawiliśmy na nagrody rowerowe.

Dzięki szerokiej promocji i atrakcyjnym nagrodom wszystkie pięć edycji loterii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i mediów. Z roku na rok zainteresowanie loterią rośnie. W pierwszej edycji loterii wzięło udział 1224 mieszkańców, w drugiej edycji – 2200, w trzeciej i czwartej ponad – 3000, a w ostatniej ponad 5000. To daje blisko 40% wszystkich podatników podatku PIT w Gminie Wasilków.

Aby zgłosić udział w tegorocznej edycji loterii wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej www.pitwwasilkowie.pl Mogą to zrobić jedynie te osoby, które w deklaracji PIT za rok 2023 wskazały miejsce zamieszkania w gminie Wasilków. Jeśli jesteś dodatkowo zameldowany w naszej gminie, wpisz na stronie internetowej adres zameldowania – będziesz miał wtedy 2 losy w loterii i większe szanse na wygraną.

Udział w loterii możesz zgłosić do 5 maja. Losowanie nagród odbędzie się 8 maja. Warto spróbować szczęścia! Czekamy na Państwa zgłoszenia!

 

Zobaczcie relację z konferencji:

 

 

zdjęcie SBO 3 (6).jpgzdjęcie SBO 3 (6).jpgzdjęcie SBO 3 (6).jpgzdjęcie SBO 3 (6).jpg

 

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie