Czasowa organizacja ruchu w związku z planowaną przebudową skrzyżowania i budową ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej w Wasilkowie

Ilustracja do artykułu tujrueu.jpg

Drodzy Mieszkańcy!

W poniedziałek - 1 marca – ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania i budową ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej w Wasilkowie. Wykonawca inwestycji informuje, że wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu dla samochodów i autobusów wraz z przeniesieniem przystanków linii 100.

 

Pierwszy etap budowy zakłada:

  • zamknięcie ul. Polnej na odcinku od ul. Orlej do ul. Grodzieńskiej
  • wprowadzenie zakazu skrętu z ul. Grodzieńskiej w ul. Polną (z wyjątkiem mieszkańców przyległych posesji)
  • zamknięcie ul. Kościelnej od nr 57 do nr 65

Wszelkie prace zostaną wykonane w porozumieniu z właścicielami posesji i sklepów przyległych do ulic na obszarze objętym czasowym zamknięciem. Mieszkańcom tym będzie zapewniony dostęp do posesji i pojazdów znajdujących się na nich. Na czas budowy zostanie również zapewniona możliwość dojazdu do szkoły.

 

Trasy objazdów będą oznakowane odpowiednimi znakami kierunkowymi zgodnie z załączonymi mapami:

 Czasowa organizacja ruchu w związku z planowaną przebudową skrzyżowania i budową ronda u zbiegu ulic Polnej i Kościelnej w Wasilkowie

 

Uwaga:

przy ul. Orlej i ul. Kruczej zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się i postoju
- zgodnie z załączonym schematem.

 

Dotychczasowe przystanki autobusowe linii 100 znajdujące się przy ul. Polnej i ul. Kościelnej zostaną przeniesione na czas robót do istniejących zatok autobusowych przy ul. Grodzieńskiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Supraślską oraz Polną).

Zamknięty zostanie też przystanek przy ul. Kościelnej - przy sklepie Rzeźnik. Dla pasażerów jadących w stronę cmentarza zostanie utworzony przystanek przy ul. Białostockiej - naprzeciwko boiska Szkoły Podstawowej Nr 1.

 

 

 

 

Przypominamy, że w ramach inwestycji przebudowane zostaną wszystkie sieci i elementy infrastruktury, powstanie nowe skrzyżowanie, ścieżka rowerowa do szkoły przy ul. Polnej oraz wymieniona zostanie nawierzchnia odcinka ul. Kościelnej od ul. Polnej do Kruczej. Przy ul. Kościelnej powstanie nowy - pierwszy w Wasilkowie - zielony przystanek autobusowy, a otoczenie skrzyżowania zyska nowe, energooszczędne oświetlenie, o którego modernizację również w ostatnim czasie wnioskowali nasi mieszkańcy.

 

Jesteśmy przekonani, że dzięki inwestycji bezpieczeństwo pieszych i kierowców w tym miejscu ulegnie poprawie. Skrzyżowanie ulic Polnej i Kościelnej to jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w mieście. W pobliżu znajduje się szkoła, przedszkole, poczta, liczne sklepy i punkty usługowe.

 

Przepraszamy za utrudnienia w ruchu oraz dziękujemy za cierpliwość

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie