BYĆ JAK IGNACY – ogólnopolski program edukacyjny w świetlicy szkolnej!

Czwarty raz z rzędu uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie przystąpili w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość”.

Jest on organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem projektu jest popularyzacja nauki, pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach i wynalazcach, zaszczepienie młodym adeptom nauki ciekawości do poznawania otaczającego świata. Poczynaniom tym patronuje w/w Ignacy Łukasiewicz, wynalazca lampy naftowej, pionier przemysłu naftowego w Polsce i na świecie.

W tym roku materiał akcji obejmuje cztery działy: energię, ekologię, transport przyszłości i świat wirtualny. Uczestnicy koła naukowego „Ignacy i spółka” zapoznali się już z zagadnieniami z pierwszego obszaru ucząc się m.in. o energii odnawialnej, coraz ważniejszym aspekcie naszego codziennego życia. W oparciu o uzyskaną wiedzę przygotowali m.in. plakat zachęcający do oszczędzania energii, który prezentujemy poniżej. Mali naukowcy z niecierpliwością czekają na kolejne odsłony programu, dodając punkty za podejmowane działania w rankingu wszystkich biorących w akcji szkół. Obecnie licznik jest na poziomie 5725 oczek, ale to dopiero początek przygody z nauką!

Koło naukowe „Ignacy i spółka”

BYĆ JAK IGNACY – ogólnopolski program edukacyjny w świetlicy szkolnej!

BYĆ JAK IGNACY – ogólnopolski program edukacyjny w świetlicy szkolnej!

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie