Wypełnij ankietę. Budowa kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku jest szansą dla naszej gminy

Ilustracja do artykułu ankieta konsultacyjna PKP.png

Drodzy Mieszkańcy.

Przekazujemy Wam poniżej treść listu Burmistrza.

Szanowni Sąsiedzi!

Od wielu miesięcy wszyscy śledzimy proces wyznaczenia przebiegu trasy kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku. Przebieg obwodnicy wywołał wiele kontrowersji – zarówno w naszej gminie, jak i w gminach sąsiednich.
Pierwsze  warianty przebiegały wprost przez naszą gminę – dotyczyło to zwłaszcza Osowicz, Sielachowskich, Sochoń i Jurowiec, ale także Wólki Poduchownej, Wólki Przedmieście, Katrynki, Woroszył.


Aktualnie trwa kolejny proces konsultacji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Spotkanie online odbędzie się 19 sierpnia 2021 r. (więcej informacji w artykule pt. Konsultacje społeczne on-line obwodnicy kolejowej Białegostoku na terenie Gminy Wasilków), zaś do 20 sierpnia 2021 r. zbierane będą ankiety.


Gorąco zachęcam do wypełnienia ankiety oraz przekazania jej do Urzędu Miejskiego w Wasilkowie. Wypełnioną ankietę można też wysłać (skan/zdjęcie) na adres e-mail: obwodnicabialegostoku@plk-sa.pl


Budowa kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku jest szansą dla naszej gminy i może stanowić impuls do jej rozwoju, a także rozwoju całej aglomeracji białostockiej w kolejnych dziesięcioleciach. Dlatego wszyscy powinniśmy dążyć do tego, aby przebieg jej trasy został wyznaczony sposób, który nie naruszy domostw naszych mieszkańców oraz nie zniszczy walorów przyrodniczych naszej gminy.


Dlatego zachęcam do wypełnienia ankiety, wybierając warianty: korytarz 13, korytarz 12 lub korytarz 11, a także dopisanie w ankiecie nowych przystanków kolejowych: pierwszy w Dolinie Cisów i drugi na Lisiej Górze, co umożliwi mieszkańcom większej części Wasilkowa szybki dojazd do Białegostoku koleją podmiejską. To rozwiązania, które powstaną, o ile dzisiaj będziemy o nie zabiegać.
Dziękuję za Państwa zaangażowanie i zachęcam do wypełnienia załączonej ankiety!

Z poważaniem,

Adrian Łuckiewicz
Burmistrz Wasilkowa

Ankieta jest do pobrania w załączniku do artykułu.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie