Realizacja programu „Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie osób po 60 roku życia”

Od początku września w Gminie Wasilków realizowany był program pn. „Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie osób po 60 roku życia w latach 2018 - 2022”

Z przyjemnością informujemy, że pomimo problemów z ogólną dostępnością szczepionek - program szczepień udało nam się w całości zrealizować!

Przeciwko grypie zaszczepiono 600 mieszkających w Gminie Wasilków seniorów. Szczepienia oraz kwalifikowane badania wykonywane były nieodpłatnie przez placówki podstawowej ochrony zdrowotnej w Wasilkowie w oparciu o zawarty przez nie kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dziękujemy serdecznie za współpracę: Przychodnia Lekarska Wa-Med oraz Euromed Przychodnia Lekarska w Wasilkowie ul.Nadrzeczna 22

Ze względu na duże zainteresowanie programem szczepień Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz podjął decyzję o rozszerzeniu programu w bieżącym roku. „Zakupimy kolejne szczepionki, gdy tylko będą one dostępne w hurtowniach” – mówi Burmistrz. Wasilkowskie przychodnie ustalą, jakie jest dodatkowe zapotrzebowanie na szczepienia.

Lekarze podkreślają, że w przypadku seniorów szczepionka pozwala uniknąć zachorowania i groźnych powikłań pogrypowych, co osobom w starszym wieku może uratować życie.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie