Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r.

Ilustracja do artykułu e2bf3b11df0b872112757f1c2fee6e32_L 22222222222222.jpg

UWAGA ROLNICY !!!

Po przeanalizowaniu gotowości rachmistrzów do realizacji spisu rolnego w terenie metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI), podejmuję decyzję o możliwości prowadzenia wywiadów przez rachmistrzów spisowych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji w formie wywiadów bezpośrednich w terenie, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 10 października 2020 r. do odwołania.

W związku z powyższym – do odwołania – spis rolny realizowany będzie wyłącznie metodami:

- samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu);

Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub maja trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody:

- od 1 września na infolinii spisowej (pod numerem 22 279 99 99) będzie również możliwość spisania się przez telefon. Po połączeniu się z numerem wybierz „1” – zostaniesz skierowany na infolinię spisową. Następnie wybierz opcję „Spisz się przez telefon”, połączysz się z naszym rachmistrzem – to doskonale przygotowana osoba do przeprowadzenia z Tobą spisu przez telefon.

- bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym

- w formie wywiadów bezpośrednich w terenie.

W budynku Urzędu Miejskiego w Wasilkowie w pok. nr 22 udostępnione jest stanowisko (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 85 7185400 w. 024), na którym można spisać się przez Internet. Przy korzystaniu ze stanowiska obowiązują zasady higieniczne: maseczka na twarzy oraz dezynfekcja rąk. Informujemy również, że pracownicy Gminnego Biura Spisowego nie pomagają w wypełnianiu formularza. Każdy rolnik powinien, taki formularz wypełnić sam. Pracownicy służą jedynie pomocą merytoryczną, w przypadku gdy coś jest niezrozumiałe.

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

Rachmistrzowie będą realizowali spis rolny poprzez wywiad telefoniczny od 16 września do 30 listopada 2020 r.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie