Gmina Wasilków włączyła się do kampanii „Otwórz się na pomoc”

Ilustracja do artykułu min otwórz się na pomoc.jpg

Profilaktyka i właściwe zrozumienie otaczającej rzeczywistości może uchronić wiele osób przed poważnymi problemami związanymi z szeroko pojętym zdrowiem psychicznym.

Gmina Wasilków włączyła się do kampanii „Otwórz się na pomoc” prowadzonej przez PolskaPress Sp. z o.o.

Link do kampanii "Otwórz się na pomoc" - Gmina Wasilków>>

 

Kampania „Otwórz się na pomoc” porusza bardzo ważne zwłaszcza w czasach pandemii problemy zdrowia psychicznego. Odbiorcami kampanii są nie tylko dorośli, ale także dzieci, których dotychczasowa codzienność zmieniła się z dnia na dzień, a ich ochrona i zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa leży w obowiązku nas wszystkich. Hasło kampanii nakłania, aby otworzyć się na pomoc dla siebie, ale też dla swoich bliskich.

 „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film główne skierowany do dzieci i młodzieży, poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu, które stanowią szczególne niebezpieczeństwo w trakcie trwającej pandemii i związanej z nią izolacją. Scenariusz filmu powstał we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek. Film jest produkcją interaktywną, więc jego odbiorcy mają możliwość wpływania na dalsze losy głównego bohatera – 12-letniego Dominika. To, jak zakończy się jego historia, zależy właśnie od widzów.

Kampania „Otwórz się na pomoc” to także sekcja „Prawdziwe historie”, czyli krótkie filmy skierowane tym razem do rodziców, będące prawdziwą historią zakończoną poradą psychologa w następującym zakresie tematycznym:

  1. Zdrowie psychiczne rodziny w zamknięciu
  2. Alkohol u dzieci i młodzieży
  3. Uzależnienie od komputera
  4. Hejt i przemoc w sieci
  5. Depresja u dzieci i młodzieży

W ramach akcji „Otwórz się na pomoc” w placówkach szkolnych na terenie Gminy, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wasilkowie oraz w Urzędzie Miejskim dostępne są poradniki, w których zamieszczone są artykuły podejmujące problemy m.in. depresji, uzależnień, radzenia sobie ze stresem, jak pomóc dzieciom i seniorom itp.  

Akcja „Otwórz się na pomoc” ma na celu uświadamiać mieszkańców z jakimi zagrożeniami mają obecnie do czynienia oraz wskazanie konkretnych miejsc i placówek, w których mogą szukać pomocy.

Pamiętajmy, że czas w takiej sytuacji jest na wagę złota.
Szybkie zdiagnozowanie problemu, pomoże w jego skutecznym rozwiązaniu.

800

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie