Koncert pieśni cerkiewnej grupy wokalnej „Preobrażenije”

Koncert towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej" odbędzie się 10 maja (czwartek) o godz. 18:00 w Cerkwi pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wasilkowie. Festiwalowi błogosławieństwa udzielił Jego Eminencja, Wielce Błogosławiony Sawa, Metropolita Warszawski i Całej Polski. W programie znajdą się pieśni cerkiewne. Wstęp wolny!

Grupa wokalna „Preobrażenije” została założona w 2014 roku. W repertuarze grupy znajdziemy utwory cerkiewne, jak również pieśni ludowe. Szczególne miejsce w repertuarze zajmują pieśni Bożonarodzeniowe – kolędy i szczedriwki. Z błogosławieństwa ordynariusza diecezji żytomierskiej, arcybiskupa Nikodema, „Preobrażenije” bierze aktywny udział w organizacji międzynarodowego festiwalu kolędy polskiej w Korosteniu (Ukraina). Dyrygentem grupy jest Aleksandr Tkaczenko, wieloletni chórzysta arcybiskupiego chóru katedralnego soboru Przemienienia Pańskiego w Żytomierzu, w latach 1998 – 2001 dyrygent chóru w Skicie św. Ducha Ławry Poczajowskiej, wykładowca w klasie gitary w Szkole Muzycznej nr 5 w Żytomierzu.

Na koncert zapraszają organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie oraz Parafia Prawosławna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wasilkowie.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie