Wizyta uczniów i nauczycieli z zagranicy w Wasilkowie

Uczniowie z Grecji, Turcji, Słowenii oraz Niemiec goszczą w tym tygodniu w Wasilkowie. Wizyta jest  elementem programu Erasmus Plus, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta. We wtorek gości z zagranicy odwiedził Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.  

Szesnaścioro uczniów oraz dziewięciu nauczycieli z Grecji, Turcji Słowenii i Niemiec przyjechało do Wasilkowa, w ramach programu Erasmus Plus. Wizyta jest ostatnim, podsumowującym etapem  3-letniego projektu, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta.

Podczas tygodniowego pobytu w Wasilkowie goście uczestniczą w lekcjach języka polskiego, zajęciach sportowych oraz integracyjnych, poznając polską kulturę i tradycję.

W programie tygodniowej wizyty w Polsce uwzględniono też wycieczki. Goście odwiedzili już Sanktuarium Święta Woda oraz Tykocin. W kolejnych dniach zaplanowane jest zwiedzanie Warszawy – w tym wizyta w Centrum Nauki Kopernik, a także Białegostoku – połączone z warsztatami ręcznego wyrabiania lizaków. Za zakończenie pobytu zaplanowano przejażdżkę bryczkami oraz ognisko integracyjne w Wólce Dyniowej.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie