Wielki Finał Wtorków Kolarskich o Puchar Burmistrza Wasilkowa

Po dwóch miesiącach cotygodniowych wyścigów pod nazwą Wtorki Kolarskie o Puchar Burmistrza Wasilkowa 26 września (ubiegły wtorek) nastąpił Wielki Finał. Zawody, które patronatem objął Burmistrz Mirosław Bielawski rozgrywane były w każdy wtorek mimo, że pogoda nie zawsze była wymarzona. Prawo startu mieli wszyscy chętni od urodzonych w roku 2001 po najmłodszych. Przez 8 kolejnych etapów wyścigi zyskiwały na popularności i dostarczały coraz więcej emocji. Łącznie w cyklu wystartowało 45 młodych cyklistów. Kulminacją zmagań były wyścigi finałowe - kluczowe pod kątem klasyfikacji generalnej, gdyż na każdym z etapów zawodnicy zdobywali punkty, które następnie były sumowane i na ich podstawie wyłonieni zostali zwycięzcy. Szczególnie w starszych kategoriach można było zauważyć jak kolarze dobierali taktykę dającą szansę na polepszenie swojej pozycji w ogólnym rozrachunku.

Po emocjach sportowych nadeszła chwila na wynagrodzenie wysiłku sportowców. Rozpoczęto od dekoracji etapu 8, a następnie udekorowano najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej. Burmistrz Mirosław Bielawski oraz sponsorzy Wtorków Kolarskich zadbali, aby wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy i upominki, a  najwyżej sklasyfikowani również atrakcyjne nagrody. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy swoich kategorii otrzymali również Puchary.

Na zakończenie Burmistrz zamknął kolarski sezon 2017 dziękując współorganizatorom imprezy, sponsorom, zawodnikom, opiekunom, kibicom, oraz Miejskiemu Ośrodkowi Animacji Kultury. Dziękujemy!

W załączeniu u doły strony została zamieszczona KLASYFIKACJA GENERALNA>>

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie