Wasilkowskie organizacje sportowe spróbowały swoich sił w wakeboardingu

W trakcie pierwszych tygodni funkcjonowania wyciągu nart wodnych i wakeboardingu "Wakestok" na zalewie w Wasilkowie, na specjalne zaproszenie jego właściciela - Dariusza Maliszewskiego, lokalne organizacje sportowe spróbowały swoich sił w wakeboardingu - nowej dyscyplinie sportudostępnej od niedawna w naszym regionie.

Jako pierwsi z zaproszenia skorzystali członkowie lokalnego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego wraz z jego prezesem, P. Wojciechem Bogusłowiczem. Następnymi śmiałkami okazali się być karatecy z wasilkowskiego Klubu Kyukushin Team Wasilków, którzy korzystali z wyciągów pod czujnym okiem klubowego trenera – P. Mirosława Jurowczyka.

Każdy pływający, po wcześniejszym doborze odpowiedniego sprzętu otrzymał indywidualny instruktaż niezbędny do postawienia pierwszych kroków na desce. Nauka pływania, połączona z wakacyjną atmosferą wakestokowej plaży pozwoliła na spędzenie czasu w prawdziwie sportowo - rozrywkowym duchu. Goście wakeparku pierwsze lekcje pływania mają już za sobą, a wśród nich nie brakło także śmiałków, którzy postanowili wzbić się na wyższy stopień zaawansowania, mierząc się z przeszkodami ustawionymi na tafli Zalewu.

Pracownicy i właściciele wakeparku mieli okazję zapoznać  się z lokalnymi drużynami sportowymi i pogłębić swoja wiedzę na temat reprezentowanych przez gości dyscyplin sportu, a także ich osiągnięć na skalę krajową i międzynarodową, które jak podkreślił Dariusz Maliszewski, są naprawdę imponujące.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie