Wasilków uczcił 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości

W sobotę 11 listopada Wasilków przystrojony państwową i żółto-czarną gminną flagą uczcił 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

O godz. 11.00 w Parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę. W nabożeństwie uczestniczyli m.in. Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski wraz z małżonką oraz przedstawiciele władz Gminy Wasilków, a także poczty sztandarowe reprezentujące szkoły. Bezpośrednio po mszy, tuż przy kapliczce odbył się uroczysty apel. Burmistrz Wasilkowa rozpoczął go przemówieniem, w którym m.in. podkreślał jak ważna jest pamięć o naszych przodkach walczących o niepodległość Ojczyzny. Burmistrz mówił też o takich wartościach jak: wolność, patriotyzm oraz wzajemny szacunek do siebie. Wiceburmistrz Piotr Karol Bujwicki przedstawił zarys historyczny odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

W dalszej części odbyła się ceremonia złożenia kwiatów i zniczy pod kapliczką przez liczne delegacje, w których uczestniczyli m.in.: Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski wraz z małżonką, Wiceburmistrz Wasilkowa Piotr Karol Bujwicki, Sekretarz Gminy Zbigniew Tochwin, Skarbnik Gminy Anna Pochodin, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Adam Półtorak, Radni Rady Miejskiej oraz Rady Powiatu, przedstawiciele Parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, Dyrektorzy szkół wraz z uczniami, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi wraz z delegacją, przedstawiciele Harcerstwa, Klubu Seniora, Uniwersytetu III Wieku oraz Wasilkowskie Koło Związku Sybiraków. Każdego roku w uroczystościach udział biorą delegacje Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy jednak z powodu olbrzymiego pożaru sortowni śmieci w Studziankach strażacy nie wzięli udziału w tegorocznych uroczystościach.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie Pani Elżbieta Kisło w dalszej kolejności zaprosiła do wysłuchania części artystycznej, którą stanowiły wiersze oraz piosenki patriotyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Studziankach. Recytacjom jak również wszystkim uroczystościom towarzyszyła nasza wspaniała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa pod batutą Pana Adama Wolańskiego.

Podczas wydarzenia Burmistrz Wasilkowa rozdał obecnym mieszkańcom flagi Wasilkowa oraz kalendarze inspirowane naważniejszymi wydarzeniami roku 2017

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia
za wspólne uczczenie pamięci w tym ważnym dla całej Polski dniu.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie