VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”

W niedzielę 3 marca w 360 miejscowościach w Polsce i na świecie odbyła się VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym” największa impreza sportowo-edukacyjna towarzysząca obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja. 

Ideą biegu jest oddanie hołdu żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy w latach 1944-1963 walczyli z obcą władzą zainstalowaną w Polsce pod koniec II wojny światowej, upowszechnianie wiedzy na temat najnowszej historii Polski oraz zachęcenie do aktywności ruchowej całych rodzin i wspólnego spędzania czasu z dziećmi.

Zawodnicy pokonali dystans 1963 metrów (na trasie Polna-Grodzieńska-Kościelna-Polna) odwołujący się do roku 1963, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak pseudonim Lalek. 
Całą trasę zabezpieczali strażacy z OSP Wasilków i policjanci z Komisariatu Policji w Wasilkowie. Start i meta usytuowane były przy Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta, gdzie od godzin porannych wydawane były pakiety startowe z koszulkami sylwetek bohaterów tegorocznej edycji biegu. Przed startem, uczestnicy dzielnie wykonywali kolejne sekwencje rozgrzewki przygotowanej przez instruktorkę fitness z Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury.

Wśród uczestników zawodów, a byli to zarówno młodsi i starsi biegacze oraz miłośnicy Nordic Walkingu startował Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz wraz z radnym Januszem Kozłowskim. Po pokonaniu całej trasy, uczestnicy zostali udekorowani medalami.

Nagrody rzeczowe i puchary oraz podziękowania dla organizatorów wydarzenia wręczał Burmistrz Wasilkowa. Na zakończenie wśród biegaczy rozlosowane zostały dodatkowe nagrody i upominki, a na zgłodniałych czekał ciepły posiłek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych jego edycjach.

Dziękujemy za nieocenioną pomoc Pani Dyrektor SP im. Króla Zygmunta Augusta za zorganizowanie przestrzeni na terenie szkoły do wykorzystania podczas zapisów i przeprowadzenia imprezy, Ochotniczej Straży Pożarnej i Gospodarce Komunalnej z Wasilkowa za zabezpieczenie trasy biegu i pomoc techniczną, Paniom ze Stowarzyszenia Kreatywny Wasilków za poświęcenie, uśmiech i dobry humor, Harcerzom z zastępu „OLIMP”, policjantom z Komisariatu Policji w Wasilkowie, Urzędowi Miejskiemu oraz Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej za obecność.

(Relacja: MOAK w Wasilkowie)

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie