Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu Słonecznym w Wasilkowie

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Burmistrz Adrian Łuckiewicz odwiedził dzieci z Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie, którym przeczytał książkę Agnes Vandewiele „Jaś i Fasola”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy już po raz osiemnasty. Został on ustanowiony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Data 29 września odnosi się do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji Burmistrz Adrian Łuckiewicz odwiedził dzieci z Przedszkola Słonecznego przy ul. Polnej w Wasilkowie, którym przeczytał książkę Agnes Vandewiele „Jaś i Fasola”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o sprytnym chłopcu, po czym zaprezentowały Burmistrzowi swoje umiejętności wokalne.

W Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypominamy, że czytanie dzieciom książek niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga w nauce poprawnego mówienia – rozwija język i słownictwo, a wyobraźnię. Poszerza horyzonty myślowe oraz dostarcza wiedzy w wielu dziedzinach. Czytanie książek rozwija także uczucia, w tym zdolność do empatii.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie