Dzień Babci i Dziadka w Szkole Filialnej w Sochoniach (klasy: O i I)

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Szkole Filialnej w Sochoniach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 19 stycznia w Naszej szkole odbyła się ta wspaniała uroczystość. Na wstępie wychowawczynie przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie Panią Dyrektor Annę Fidurską,  która na tę uroczystość została zaproszona przez dzieci. Wychowawczynie złożyły serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Sala gimnastyczna została udekorowana przez dzieci, panie przygotowały piękny program artystyczny natomiast rodzice zadbali o przepyszny poczęstunek w tym dniu. Ogromną niespodzianką okazał się tort zrobiony  przez mamę uczennicy. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. „Kocham Cię Babciu, Kocham Cię Dziadku!” – recytowały dzieci. Do przepięknych piosenek akompaniował dzieciom Ksiądz Jerzy Chwiećko - Proboszcz Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Jurowcach. Nie obyło się również bez konkursów, w których uczestniczyły wnuczęta z babciami jak również z dziadkami. Na zakończenie była zabawa taneczna z udziałem wszystkich uczestników tej wspaniałej uroczystości.

(Relacja: Szkoła Filialna w Sochoniach)

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie