Bajkowa wizyta św. Mikołaja w Wasilkowie

W chłodne, zimowe popołudnie 3 grudnia 2016 r. dzieci i rodzice zgromadzili się tłumnie w Szkole Podstawowej im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Powód spotkania był ważny, ponieważ tego dnia, trochę wcześniej niż zwykle miał zawitać do nich gość, który co roku 6 grudnia obchodzi swoje imieniny. Mowa oczywiście o świętym Mikołaju. Miejski Ośrodek Animacji i Kultury przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wasilkowie przygotował solenizantowi oraz dzieciom w ten dzień mnóstwo atrakcji.

Oczekiwanie na wizytę Mikołaja poprzedził spektakl słowno-muzyczny, podczas którego artyści Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku zaprosili najmłodszych do świata bajek. Specjalnie na to spotkanie zostały zaprezentowane opowiadania Csendes Istvánné pt. „Historie pod choinkę”, jak również piosenki ze znanych musicali i filmów animowanych.

Głównym punktem wieczoru okazała się oczywiście wizyta świętego Mikołaja, który choć w tym okresie mocno zapracowany, znalazł chwilę czasu, aby spotkać się z dziećmi z Wasilkowa. Nie byłby sobą, gdyby nie przywiózł wielkiego worka z prezentami. Dzieci również przygotowały Mikołajowi niespodziankę. Wspólnie zaśpiewały „Sto lat” oraz postanowiły, że na pamiątkę wizyty wręczą świętemu książkę z najpiękniejszymi polskimi baśniami.

Kiedy Mikołaj wyruszał w dalszą podróż, na widzów czekała kolejna niespodzianka. Pojawił się jeszcze jeden gość, który dosłownie oczarował swoim występem zarówno maluchy, jak i dorosłych. Łukasz Grant to znakomity iluzjonista, który nie tylko pokazał magiczne sztuczki, ale sprawił, że niektóre dzieci z widowni również mogły przez chwilę poczuć się jak bajkowi czarodzieje.

Po części artystycznej nadszedł czas gier i zabaw rodzinnych. Konkursy zostały przygotowane przez Panią Karolinę Kędzierewicz ze „Świata Karoli”. Ośrodek Kultury zadbał również o kąciki animacyjne. W kąciku plastycznym młodzi artyści przygotowywali przepiękne ozdoby na choinkę, jak również świąteczne kartki i kolejne upominki dla Mikołaja. Dużą popularnością cieszył się również kącik malowania twarzy. Na zakończenie mikołajkowego spotkania odbyły się warsztaty balonowych kreacji.

To był magiczny, rodzinny wieczór, pełen zabawy i dobrego humoru. Nie pozostaje nic innego, jak tylko stwierdzenie „do zobaczenia za rok”.

 

Organizatorzy wydarzenia:

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie

Urząd Miejski w Wasilkowie

 

Partnerzy:

 „Świat Karoli” – firma zajmująca się organizacją czasu wolnego dzieci i dorosłych

Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie