Do głosowania zakwalifikowało się 10 projektów - Budżet Obywatelski 2019

Kwota przeznaczona na realizację zgłoszonych przez mieszkańców Wasilkowa projektów to aż 180 tys. zł brutto. Do realizacji skierowane zostaną projekty w kolejności ilości uzyskanych głosów (od największej liczby do najmniejszej), do wyczerpania całej kwoty Budżetu Obywatelskiego. W sytuacji, gdy pozostałe środki finansowe nie pozwolą na realizację kolejnego projektu z listy, za rekomendowany do realizacji uznaje się projekt zajmujący kolejną pozycję na liście, jeżeli koszty jego realizacji mieszczą się w kwocie pozostałej do rozdysponowania. Zasadę tą stosuje się do wyczerpania zaplanowanej kwoty.

Głosowanie na Budżet Obywatelski 2019 odbędzie się w dniach 18-28 września.
UWAGA: Głosować można tylko 1 raz na 1 projekt, inaczej twój głos zostanie uznany za nieważny.

Poniżej przedstawione są  projekty w kolejności, która będzie obowiązywać na karcie do głosowania. Zgodna jest ona z losowaniem przeprowadzonym wczoraj (10 września) podczas zebrania Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego.

Projekt nr 1:  BEZPŁATNY KURS NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO I WŁOSKIEGO DLA 50-CIU OSÓB 40+ ORAZ SENIORÓW ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA I GMINY WASILKÓW

Roczny kurs złożony z 60 lekcji będzie odbywać się w budynku Szkoły i Przedszkola TEKAKWITA w Wasilkowie. Każdy kursant będzie mógł zakupić podręcznik i płytę CD oraz słownik z mini-rozmówkami. Zostaną  m.in. zakupione 2 laptopy z głośnikami. Nauka umożliwi grupie docelowej aktywność społeczną, rozwój i ćwiczenie pamięci oraz pomoże podnieść jej atrakcyjność zawodową.

 

ZGŁASZAJĄCY- Cecylia Chorabik i Agnieszka Michalska                            KOSZT PROJEKTU- 75 000 zł brutto

Prezentacja projektu>

Projekt nr 2: DRESY I KOSZULKI REPREZENTACYJNE DLA KYOKUSHIN TEAM WASILKÓW

Zakup strojów z nadrukiem nazwy klubu oraz herbu Wasilkowa sprawi, że zawodnicy podczas zawodów będą pięknie się prezentować oraz staną się bardziej rozpoznawalni, co w pośredni sposób przyczyni się do promocji Wasilkowa.

 

ZGŁASZAJĄCY-  Mirosław Jurowczyk                                                    KOSZT PROJEKTU- 15 000 zł brutto

Projekt nr 3: WYBUDOWANIE CHODNIKA NA PRZEDŁUŻENIU UL. ROLNEJ DO UL. ŻURAWIEJ PRZY ARHELANIE ORAZ ODNOWIENIE OGRODZENIA STADIONU MIEJSKIEGO OD STRONY UL. SPORTOWEJ

Aktualnie błotnisty chodnik utrudnia poruszanie się zwłaszcza osobom z wózkami dziecięcymi oraz na wózkach inwalidzkich. Położenie kostki brukowej poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Lisiej Góry. Projekt zakłada też odnowienie 4-metrowego ogrodzenia Stadionu Miejskiego dzięki czemu poprawi się wizerunek Wasilkowa podczas organizowanych imprez.   

 

ZGŁASZAJĄCY-   Krzysztof Żołnierzak                                                 KOSZT PROJEKTU- 30 000 zł brutto

Prezentacja projektu - cz 1>>

Prezentacja projektu - cz 2>>

Projekt nr 4: RADOSNE PODWÓRKO – STREFA GIER I ZABAW ORAZ ZAKUP SZAFEK DLA UCZNIÓW KLAS VII-VIII DO SZKOŁY NR 1 PRZY UL. MICKIEWICZA

Projekt zakłada stworzenie strefy gier podwórkowych dla ok. 300 dzieci w wieku do 12 lat. W jej skład wchodzić będą: bujaki, huśtawki linowe, drabinki linowe, ławeczki integracyjne itp. Będą mogli z niej korzystać uczniowie szkoły oraz dzieci okolicznych mieszkańców. W ramach projektu zostaną też zakupione szafki szkolne dla 150-ciu uczniów klas VII – VIII.

 

ZGŁASZAJĄCY-   Adam Szmurło                                                          KOSZT PROJEKTU- 75 000 zł brutto

Prezentacja projektu>>

Projekt nr 5: ZDROWY RATOWNIK OSP – ZAKUP SPRZĘTU I UMUNDUROWANIA W CELU ZMNIEJSZENIA NARAŻENIA STRAŻAKÓW NA SZKODLIWE CZYNNIKI

Wyposażenie OSP w Wasilkowie w specjalne umundurowanie oraz sprzęt pozwalający na zachowanie czystości, co przyczyni się do wyeliminowania rakotwórczych czynników podczas ciężkiej pracy ratowniczej. 

 

ZGŁASZAJĄCY-   Michał Król                                                                KOSZT PROJEKTU- 74 920 zł brutto

Projekt nr 6: NOWE INSTRUMENTY MŁODZIEŻOWEJ ORKIESTRZE DĘTEJ

Nowe instrumenty pozwolą na przyjęcie do zespołu większej liczby utalentowanych muzyków. Ponadto dzięki nim brzmienie Orkiestry zostanie wzmocnione i wzbogacone o dodatkowe partie głosowe.

 

ZGŁASZAJĄCY-   Mateusz Kotyński                                                      KOSZT PROJEKTU- 30 000 zł brutto

Prezenyacja projektu>>

Projekt nr 7: RUCH TO ZDROWIE – PLACE ZABAW PRZY PRZEDSZKOLACH PRZY UL. POLNEJ I UL. SIENKIEWICZA

Projekt zakłada zakup dla obu Przedszkoli urządzeń ścieżki zdrowia oraz wyposażenie placów w sprzęt sportowy. Będzie z nich korzystać co roku około 250-cioro dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Ruch jest niezbędnym czynnikiem dla rozwoju fizycznego, umysłowego oraz zdrowia psychicznego dziecka.

 

ZGŁASZAJĄCY-   Justyna Jacewicz                                                      KOSZT PROJEKTU- 75 000 zł brutto

Projekt nr 8: AKTYWNA RODZINA – MIEJSCE ZABAW DLA NASZYCH DZIECI WRAZ Z SIŁOWNIĄ PLENEROWĄ

Projekt zakłada doposażenie placu zabaw na Lisiej Górze przy ul. Kruczej i Żurawiej (tzw. Zagajnik) w platformę zabawową oraz siłownię plenerową. Platforma zabawowa dla dzieci powyżej 3 roku życia składać się będzie m.in. z 3-ch zjeżdżalni, pomostu linowego i tunelowego oraz ścianki spinaczkowej. Siłownię stworzą urządzenia wolnostojące fitness: wahadło, rowerek, narciarz, orbitek i biegacz. Dzięki siłowni rodzic będzie mógł aktywnie spędzać czas w pobliżu bawiącego się na placu zabaw dziecka.

 

ZGŁASZAJĄCY-   Robert Lewkowicz i Karol Krakowiecki                          KOSZT PROJEKTU- 74 994 zł brutto

 Prezentacja projektu>>

Projekt nr 9: BEZPIECZNY WASILKÓW – INTELIGENTNY MONITORING W WASILKOWIE

Zakłada instalację systemu monitoringu w miejscach, gdzie wskaźnik zagrożeń bezpieczeństwa jest bardzo wysoki. Przy przejściach dla pieszych i głównych skrzyżowaniach zostanie zamontowanych 8 kamer, które pomogą egzekwować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jak również sprawi, że mieszkańcy będą czuć się bezpiecznie. Monitoringiem objęta będzie m.in. ul. Polna przy Szkole.

 

ZGŁASZAJĄCY-  Sebastian Ptaszyński i Anna Rogalewska                     KOSZT PROJEKTU - 75 000 zł brutto

Projekt nr 10: OŚRODEK SZKOLENIA RATOWNICZEGO

Pomoc poszkodowanemu udzielona do przyjazdu karetki może uratować mu życie. Ośrodek prowadzony przez Grupę ratowniczą SRP Medival będzie prowadził bezpłatne szkolenia w zakresie pomocy drugiej osobie w stanach zagrożenia zdrowia i życia. W projekcie będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Gminy Wasilków, ponadto szkoły, przedszkola, OSP, służby mundurowe czy osoby cywilne.

 

ZGŁASZAJĄCY-   Mateusz Bełdowski                                                   KOSZT PROJEKTU- 44 000 zł brutto

Prezentacja projektu>>

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie