Uroczyste podsumowanie 3. edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

DSCF5229.jpg

1 czerwca 2026 r. podczas festynu z okazji Dnia Dziecka w Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie obchodziliśmy równocześnie święto partycypacji! Podsumowaliśmy uroczyście Szkolny Budżet Obywatelski 2025/2026, ale także rozpoczęliśmy nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Wasilków 2027. To był wyjątkowy dzień, w którym głos mieszkańców – tych najmłodszych i dorosłych – wybrzmiał w Wasilkowie szczególnie mocno.

Za nami finał trzeciej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. O jego sukcesie świadczą liczby:

·         25 zgłoszonych projektów,

·         1364 głosujących uczniów (na 1526 uprawnionych)

·         aż 89,3% frekwencji podczas głosownia!

Zrealizowane inicjatywy już służą uczniom – i jak się okazało, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podczas dzisiejszego festynu z okazji Dnia Dziecka prawdziwym hitem były nowe sprzęty zakupione w ramach SBO – maszyna do popcornu, wata cukrowa i airfry'er. Po smakołyki ustawiały się kolejki! Ze środków SBO został też zakupiony zestaw ClassWise – inteligenta klasa, czyli pady do przeprowadzania interaktywnych quizów i sprawdzianów

Podczas uroczystości nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi. Adrian Łuckiewicz - Burmistrz Wasilkowa wraz z Dominika Jocz - Zastępca Burmistrza Wasilkowa wręczyli gratulacje wnioskodawcom i podziękowali członkom zespołu koordynującego, który odpowiadał za wdrożenie projektu na terenie szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy do całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli oraz Pani Dyrektor Anny Fidurskiej – za zaangażowanie, pomysłowość i wspólne budowanie przestrzeni przyjaznej młodym mieszkańcom. Burmistrz Wasilkowa podziękował również za dobrą współpracę i podniesienie puli budżetu obywatelskiego Radzie Miejskiej, reprezentowaną podczas wydarzenia przez Ewę Wysocką i Justynę Nurkowską.

Szkolny Budżet Obywatelski to nie tylko projekty – to realna lekcja demokracji i współdecydowania. Jesteśmy dumni, że młodzi mieszkańcy naszej gminy tak chętnie z niej korzystają.

Przypominamy, że 1 czerwca 2026 r. ruszył nabór wniosków budżetu obywatelski na terenie całej gminy z jeszcze wyższą pulą 800 000 zł Każdy mieszkaniec gminy Wasilków może zgłosić

• projekt ogólnomiejski - pula 420 tys. zł - (maksymalna kwota 170 tys. zł),

• projekt sołecki - pula 330 tys. zł - (maksymalna kwota 55 tys. zł) i

• projekt zielony - pula 50 tys. zł - (maksymalna kwota 50 tys. zł)

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów przez platformę konsultacyjną twojwasilkow.pl

Razem tworzymy miasto i gminę Wasilków!

DSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpgDSCF5196.jpg

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie