Spotkanie z historią w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie

W najbliższy piątek (12 kwietnia 2019 r.) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z historią, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie we współpracy z Grupą Rekonstrukcyjną Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza, do której należy dwóch mieszkańców Wasilkowa.

Spotkanie poświęcone będzie Formacjom Granicznym II Rzeczypospolitej-Korpus Ochrony Pogranicza w latach 1924-1939 – prowadzący st.sierż. Krzysztof Szepiel.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy interesujących się historią naszego miasta i regionu.

Grupa Rekonstrukcyjna Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza powstała 4 stycznia 2009 r. jako sekcja Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Stworzyło ją pięciu członków Towarzystwa, jednocześnie przewodników po Twierdzy Osowiec. Nadrzędnym celem Grupy jest odtwarzanie sylwetek żołnierzy CSP KOP podczas służby garnizonowej i patrolowej w okresie przed wybuchem II Wojny Światowej. 
Dlatego używane są głównie mundury sukienne wzoru 1936, ale grupa jest również odpowiednio przygotowana i wyposażona do tego by stanąć na polu rekonstrukcji wrześniowych zmagań.

Informacje na temat Grupy znajdą Państwo na stronie: http://kop.dobroni.pl/media/grh,kop,0,895,375.html oraz na Facebooku

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie