Rodzinna Niedziela w Skansenie

RODZINNA NIEDZIELA
DREWNIANE ZABAWKI NASZYCH DZIADKÓW

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

17 września 2017 r., w godz. 12.00 – 13.00

 

Zabawa i zabawki stanowiły od najdawniejszych czasów nieodłączny element świata każdego dziecka. Dlatego też, tematem najbliższej Rodzinnej Niedzieli będą drewniane zabawki naszych dziadków.

W oparciu o wystawę czasową Pracownia zabawek ludowych autorstwa Marka Szyszko przypomnimy tradycyjne formy. Ponadto każdy spróbuje swoich sił w wykonaniu zabawek jakimi bawili się nasi dziadkowie, a które możemy już tylko spotkać na muzealnych ekspozycjach.

Czas rodzinnych zajęć, niech będzie zachętą do zapoznania się z tradycją i okazją do miłego spędzenia czasu w krajobrazie wsi podlaskiej.

Warsztaty poprowadzi Marek Szyszko, rzeźbiarz, stypendysta projektu artystycznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego  „Pracownia Zabawek Ludowych”

Po zakończeniu warsztatów rodzinnych, wszystkich chętnych zapraszamy do udziału we wspólnym ognisku (prowiant we własnym zakresie).

 

Koszt udziału: 6 zł/os.

Czas trwania: 60 min

Miejsce: Chata z Dąbrowy -Moczydeł

Liczba miejsc ograniczona: maksymalnie 20 os.

Dojazd: autobus linii 102

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach 07.30 – 15.30 pod numerem telefonu: (85) 74 36 082, 509 336 816 oraz drogą e-mailową edukacja@muzeum.bialystok.pl

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

ul. Leśna 7, 16 - 010 Wasilków

www.skansen.bialystok.pl

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie