Koncert Sisters in Jazz

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie zaprasza na koncert SISTERS IN JAZZ w ramach trasy Polska | Ukraina 2016. Niezwykłe wydarzenie muzyczne już 2 grudnia 2016 r. o godz. 19.00 w Wasilkowie (Gimnazjum im. Ks. Wacława Rabczyńskiego, ul. Mickiewicza 2).

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny (oczywiście wyłącznie dla mieszkańców gminy Wasilków), ale obowiązują wejściówki. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w siedzibie Ośrodka Kultury w Wasilkowie (ul. Nadrzeczna 1) od poniedziałku (28 listopada 2016) w godz. 8.00-16.00.  Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Ten niezwykle oryginalny projekt jazzowy miał swoją premierę podczas prestiżowego Ystad Sweeden Jazz Festival w sierpniu 2015 roku.

Jego głównym założeniem jest połączenie wielu kultur, dla których wspólnym mianownikiem ma być muzyka improwizowana, wykonywana wyłącznie przez kobiety, wybitne instrumentalistki z różnych stron świata.

 

Słowo o artystach:

 

Camille Thurman – saksofon, wokal

Młoda muzyczka, która ma na swoim koncie imponującą listę osiągnięć. Doskonały – aksamitny i melodyjny dźwięk jej saksofonu barytonowego przywodzi podobieństwo do brzmień takich sław, jak Gene Ammons czy Dexter Gordon. Może śpiewać w czterech oktawach. Jej śpiew łączy tradycję legend jazzowej wokalistyki ze świeżością i nowoczesnością współczesnego jazzu. Camille dwukrotnie wygrała ASCAP Herb Alpert Young Jazz Composers (2012, 2013). Ma na koncie dwa, świetnie przyjęte przez krytykę, albumy: „Origins” i „Spilit Child”.

 

Izabella Effenberg – wibrafon

Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu i Gdańsku w klasie instrumentów perkusyjnych. Po przyjeździe do Niemiec kontynuowała studia w Norymberdze uzyskując Jazz Mallets Master. Należy do niewielu kobiet na świecie grających na jazzowym wibrafonie oraz nietypowym instrumencie – Array Mbira. Od 2014 roku organizuje festiwal wibrafonowy Vibraphonissimo. Wydała dwie płyty: „Cuentame” i „Iza”.

 

Federico Michisanti – kontrabas

Studiowała na Università della Musica i na St Louis College of Music w Rzymie. W 2012 roku skomponowała muzykę na swój pierwszy album – „Trioness”, nagrany w trio bez udziału perkusji – z Simone Maggio na fortepianie i Emanuele Melisurgo na saksofonach. Obecnie pracuje nad materiałem na nową płytę, która zostanie nagrana z udziałem kontrabasu, saksofonu tenorowego, klarnetu basowego, oboju i angielskiego rożka.

 

Dorota Piotrowska – perkusja

Wybitna polska perkusistka jazzowa na stałe mieszkająca w Nowym Jorku. Cenne doświadczenia zdobywała wszędzie, gdzie studiowała. Bądąc w Amsterdamie poznała i koncertowała ze słynną trębaczką Saskią Laroo, a także znalazła się pod kuratelą Nasheeta Waitsa, za namową którego rozpoczęła studia w Stanach Zjednoczonych na Long Island University w Nowym Jorku, a następnie w The New School for Jazz and Contemporary Music, gdzie zdobyła licencjat w 2012 roku.

 

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie