Eliminacje regionalne do V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Anna German”

Szukamy muzycznych talentów!

Młodych ludzi zafascynowanych dobrą piosenką z wartościowym tekstem zapraszamy do udziału w V Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Anna German”.  

Zgłoszenia można przesyłać do 25 maja (czwartek) na adres swpw.bialystok@wp.pl lub annagermanfestiwal@gmail.com. Organizatorzy zachęcają także do kontaktu telefonicznego pod numerami: 660 290 633,  505 171 688

Eliminacje regionalne odbędą się 16 czerwca w Spodkach WOAK przy ul. Św. Rocha 14 w Białymstoku. Regulamin eliminacji, formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie inne informacje zostaną przesłane osobom zainteresowanym po kontakcie mailowym bądź też telefonicznym z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód oraz będą do pobrania na stronie www.swpw.eu. Dostępne są też w załącznikach u dołu strony.

Do udziału w festiwalu mogą zgłaszać się osoby z województwa podlaskiego, w wieku od 18 do 28 lat.  

Oprócz głównego konkursu przewidziana jest również kategoria pozakonkursowa, w której mogą zaprezentować się osoby poniżej 18. roku życia lub które mają więcej niż 28 lat, z całego kraju, nieposiadające polskiego obywatelstwa.

Głównym założeniem i misją Festiwalu jest prezentacja fenomenalnego wzorca muzycznego, jakim była twórczość Anny German. Dążeniem organizatorów konkursu jest wykreowanie sceny debiutów, przyszłych artystów inspirujących się  i nawiązujących do najlepszych wzorów  muzyki rozrywkowej. Laureat eliminacji regionalnych weźmie udział w finale Festiwalu w Warszawie.  

Organizatorem regionalnych eliminacji festiwalu jest Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, a współorganizatorami: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku oraz Liga Kobiet Polskich.

Anna German – polska piosenkarka, kompozytorka, aktorka. Laureatka festiwali m.in. w Monte Carlo,  Neapolu, Cannes, Ostendzie, Sopocie czy w Opolu. Była pierwszą Polką, która wystąpiła na festiwalu w San Remo. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Francji, Portugalii, Włoszech, na Węgrzech, w Mongolii, NRD, RFN, CSRS oraz ZSRR. Śpiewała w siedmiu językach: polskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i po łacinie, wydała płyty w języku polskim, rosyjskim i włoskim.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie