Zespoły z Gminy Wasilków brały udział w Wojewódzkich Dożynkach w Wigrach

W ubiegłą niedzielę (26 sierpnia) w Pokamedulskim Klasztorze odbyły się Dożynki Wojewódzkie w Wigrach. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w przyklasztornych ogrodach, następnie odbyły się wystąpienia samorządowców oraz zespołów ludowych między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”, „Suwalszczyzna” i „ Klezmafour”.

Tradycyjnie podczas dożynek został wybrany najpiękniejszy wieniec, który jest symbolem uroczystości dziękczynnych. Wieńce były oceniane w dwóch kategoriach: wieniec Tradycyjny i Współczesny. W pierwszej kategorii liczy się zgodność z tradycją, czyli użycie naturalnych zbóż, owoców oraz budowa wieńca. W wieńcu współczesnym natomiast, bierze się pod uwagę walory plastyczne całej kompozycji, elementy o symbolice patriotycznej, hodowlanej i społecznej.

Z przyjemnością informujemy, że pierwsze miejsce w kategorii wieniec Tradycyjny i nagrodę od Marszałka Województwa otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich ze Studzianek, natomiast II miejsce za najpiękniejszy wieniec w kategorii wieniec Współczesny otrzymały panie z zespołu „Dąbrówka”.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego serdecznie gratulujemy wygranym zespołom
oraz dziękujemy za promocję naszej Gminy w regionie.
Wszystkiego dobrego!

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie