Występ Żeńskiego Chóru „Christina Morfowa" z Bułgarii

W sobotę 19 maja mieszkańcom Studzianek zaprezentował się Żeński Chór „Christina Morfowa" z Bułgarii. Swym niesamowitym brzmieniem i barwnym występem zachwycił publiczność, która wysłuchała wyśmienitego repertuaru.

Chór noszący imię słynnej bułgarskiej śpiewaczki operowej Christiny Morfowej istnieje od 1936 r. Od 1996 r. dyrygentem jest pani Tania Niklewa-Władewa, absolwentka Wydziału Dyrygentury Narodowej Akademii Muzycznej w Sofii.

Pomiędzy utworami dyrygentka opowiadała o zespole i śpiewanym repertuarze, na który złożyły się utwory cerkiewne i bułgarskie pieśni ludowe. Podczas występu nie zabrakło czynnego udziału zgromadzonej w miejscowej świetlicy publiczności, która z uśmiechem zaangażowała się w muzyczną aranżację.

Występ pań został nagrodzony gromkimi brawami. Podziękowania w imieniu organizatorów złożyła pani Mirosława Bezdziel. Przemówił także obecny na widowni Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski. Nie mogło zabraknąć upominków dla gości z Bułgarii, a także poczęstunku przygotowanego przez organizatorów w malowniczej scenerii holenderskiego wiatraka znajdującego się w Studzinakach. Goście byli zachwyceni zabytkiem i malowniczymi krajobrazami Studzianek, a także podlaską gościnnością.

Koncert odbył się w ramach XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2018" w Białymstoku, odbywającego się w dniach 16 – 20.05.2018 r. Tegoroczna edycja festiwalu pod hasłem "Duchowość Rzeczypospolitej w Muzyce Cerkiewnej" wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego serdecznie dziękujemy artystkom
oraz organizatorom wydarzenia, którymi byli:
Stowarzyszenie Studzianki, Fundacja "Muzyka Cerkiewna" i Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie