Wielkie Otwarcie WAKEPARKU

W ubiegły weekend (15 lipca), na Plaży nad Zalewem w Wasilkowie odbyło się Wielkie Otwarcie pierwszego na Podlasiu wyciągu do nart wodnych i wakeboardingu. Wydarzenie to zostało zainaugurowane poprzez symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Gminy Wasilków na czele z Burmistrzem Wasilkowa Mirosławem Bielawskim. Na przybyłych mieszkańców czekało całe mnóstwo atrakcji: wspólny taniec  Zumby oraz Salsy kubańskiej,  losowanie darmowych voucherów do Wakestoku, pokazy zawodowych wakeboardzistów, darmowy serwis rowerowy, Festiwal kolorów, konkursy i zabawy dla dzieci.

Wakepark wybudował inwestor, a prywatnie pasjonata wakeboardingu oraz sportów wodnych Pan Dariusz Maliszewski  - „z zamiłowania do tego jakże absorbującego sportu”.  Wyposażył on Park w dwa systemy dwusłupowe oraz wodne przeszkody. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu i instruktorzy, którzy pomagają początkującym w pierwszych krokach na wodzie. 

Od teraz korzystać z wyciągów w Wakestoku można codziennie od 9:00 do 20:00. Swoich sił w pływaniu pod czujnym okiem specjalnie wyszkolonych instruktorów może spróbować dosłownie każdy. Korzystający z wyciągów w wakeparku płaci za 10-minutowy przejazd, rozbijany na ok. 2-minutowe sesje na wodzie. Wakeboarding, jak przyznaje Dariusz Maliszewski, niesie za sobą jedno ryzyko – jest naprawdę uzależniający.

Rezerwacji można dokonać poprzez stronę: www.wakestok.pl . Najnowsze wiadomości można sprawdzić na fanpage'u:  www.facebook.com/wakestok

 W imieniu Burmistrza Wasilkowa serdecznie dziękujemy właścicielowi WAKEPARKU
oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia.

 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie