Wasilków godnie reprezentowany podczas "Dożynek Prezydenckich" w Spale

W ubiegły weekend (16-17 września) w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Jest to tradycyjna, coroczna uroczystość zapoczątkowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego i do tej pory kontynuowana przez kolejnych Prezydentów RP.

W tym roku Wasilków zaistniał podczas Dożynek w bardzo szczególny sposób. Naszą gminę reprezentował Burmistrz Mirosław Bielawski oraz Zespół "Malwianki” ze Studzianek, który uczestniczył w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wieniec jaki nasza reprezentacja wręczyła Prezydentowi Andrzejowi Dudzie został zaprezentowany licznie zgromadzonej publiczności i spotkał się z wyrazami uznania ze strony Pary Prezydenckiej. „Malwianki” reprezentowały również województwo podlaskie oraz naszą gminę podczas występów zespołów ludowych. 

Burmistrz Wasilkowa wraz z towarzyszącym mu zespołem wzięli udział w niedzielę w Mszy Świętej w Kaplicy Polowej AK., po której nastąpiło przejście korowodu dożynkowego z kościoła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie na scenie dożynkowej odbyła się część oficjalna imprezy.

 

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Mirosława Bielawskiego
dziękujemy Zespołowi „Malwianki” ze Studzianek
za pracę na rzecz promocji gminy oraz województwa podlaskiego.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie