W pierwszy weekend sierpnia odbyła się VIII Podlaska Biesiada Trzeźwości

W czerwcu 1984 r., podczas 201. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski biskupi ogłosili sierpień miesiącem trzeźwości. Od 34 lat na początku sierpnia Kościół stale przypomina o tragicznych skutkach nadmiernego spożywania alkoholu i apeluje do Polaków o abstynencję. W intencji utrzymania trzeźwości organizowane są w sierpniu uroczystości i święta.

W ubiegły weekend (4-5 sierpnia) przy kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbyła się "VIII Podlaska Biesiada Trzeźwości". Hasło przewodnie wydarzenia to „Zdrowa potęga miłości”. Uczestników VIII Podlaskiej Biesiady Trzeźwości przywitał Piotr Kisielewicz z Ruchu Abstynenckiego Próg Nadziei w Wasilkowie. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób, nie tylko z województwa podlaskiego. Do Wasilkowa przyjechało wielu gości z całej Polski żeby udowodnić, że można żyć i bawić się bez ani jednej kropli alkoholu.

Podczas imprezy można było m.in. wziąć udział w warsztatach i w drodze krzyżowej, podczas których poruszany był problem par i małżeństw w kryzysie. Odbywały się też wykłady. Uczestnicy mieli możliwość zasięgnąć porady z terapeutami.  Księża pełnili dyżur w konfesjonałach plenerowych. Pracownice przychodni w Wasilkowie mierzyły ciśnienie, cukier, jak również obliczały BMI. Na dzieci, które przyszły z rodzicami czekało dmuchane miasteczko oraz stoiska z lizakami i watą cukrową. Oprawę muzyczną zapewniło małżeństwo z gminy Suchy Las z województwa wielkopolskiego.  

Głównym punktem wydarzenia była wieczorna Biesiada przy stole Pańskim  pod  przewodnictwem  Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Tadeusza Wojdy, po zakończeniu której kapłan wręczy uczestnikom biesiady krzyże i dyplomy. W mszy uczestniczył również Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski wraz z małżonką. Po mszy wszyscy bawili się przy wspólnym ognisku.

W imieniu Burmistrza Wasilkowa serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Kisielewiczowi za zorganizowanie biesiady,
jak również za jego dotychczasową działalność w Ruchu Abstynenckim w Wasilkowie.
Dziękujemy też parafii pw. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie, jak również wszystkim uczestnikom.

Dowiedz się więcej o Ruchu Abstynenckim „Próg Nadziei”:
http://www.facebook.com/prog.nadziei/

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie