UKS „SET” Wasilków Mistrzem Województwa Podlaskiego w siatkówce dziewcząt kat. „dwójki”

Od początku roku w całej Polsce rozgrywane są zawody siatkówki dzieci Kinder+Sport.

Nie inaczej jest i  w naszym województwie. Zawodniczki UKS SET Wasilków reprezentowały Klub i Gminę we wszystkich kategoriach wiekowych: dwójkach (rocz. 2008 i młodsze), trójkach ( rocz. 2007) i czwórkach (rocz.2006).

Najwięcej radości przysporzyły nam dziewczęta z rocznika 2008. W dniu 25 maja w Zambrowie wzięły udział w Finale Wojewódzkim. Żeby tam dotrzeć i znaleźć się  w najlepszej 12 rozegrały 4 turnieje. Dwa z nich wygrały, a w dwóch zajęły drugie miejsce. Dało nam to w ogólnej klasyfikacji sezonu drugie miejsce.

W finale drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 6 zespołów. Naszym dziewczętom przyszło się zmierzyć z drużynami: Olimpik Mońki, Rekord Zambrów I, KS BAS SP9 Białystok, KS BAS SP34 Białystok oraz MOSiR Bielsk Podlaski. Nasz zespół w składzie: Hanna Perzyk, Magdalena Brzeczkowska i Anna Radziszewska nie dał swoim rywalkom najmniejszych szans i wszystkie mecze wygrał po 2:0.  Dziewczęta zajęły 1 miejsce w grupie i w półfinale zmierzyły się z drugą drużyna z Zambrowa, i również wygrały 2:0.

W wielkim finale rywalizowaliśmy z drużyna SAS Sejny I wygrywając 2:0, tym samym zdobywając po raz pierwszy w historii Klubu tytuł Mistrzyń Województwa.

Dzięki temu w dniach 24-26 czerwca będziemy, razem z drużyna z Sejn, reprezentować nasze województwo w XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski w Mini siatkówce Kinder+ Sport w Zabrzu.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS SET WASILKOW 1,
2. SAS SEJNY 1,
3. REKORD ZAMBRÓW 2,
4. REKORD ZAMBRÓW 1,
5. SP 4 BIELSK PODLASKI,
6. KS BAS SP9 BIAŁYSTOK,
7. SAS SEJNY 2,
8. KS BAS SP34 BIAŁYSTOK,
9. SP1 MOŃKI,
10. OLIMPIK MOŃKI,
11. KS BAS SP12 BIAŁYSTOK,
12. MOSIR BIELSK PODLASKI

W imieniu Burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza serdecznie gratulujemy zawodniczkom
oraz ich trenerom Izabeli i Pawłowi Nowickim. Życzymy dalszych sukcesów.

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie