Spotkanie wnioskodawców z mieszkańcami - Budżet Obywatelski 2018

W dniu wczorajszym (2 października) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie wnioskodawców tegorocznej, trzeciej już edycji Budżetu Obywatelskiego z mieszkańcami. 
Spotkanie rozpoczął Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, który podziękował wnioskodawcom za ogromne zaangażowanie. W tym roku została złożona rekordowa liczba projektów gdyż wpłynęło aż 11 wniosków. Pomysły dotykają wielu aspektów z naszego życia i mają na uwadze m.in.: wzrost atrakcyjności turystycznej, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci ze szkół w Wasilkowie, aktywację rozwoju dzieci w przedszkolach, podniesienie bezpieczeństwa na ulicach, zwiększenie dostępności placówek kulturalnych dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz promocję naszego regionu w kraju i na świecie ... Burmistrz podkreślił, że każdy pomysł jest bardzo ciekawy i warty realizacji. Mieszkańcy gminy w publicznym głosowaniu zdecydują co jest dla nich najważniejsze. 

Prezentację poprowadziła Pani Agnieszka Maszkowska. Wnioskodawcy przedstawili swoje pomysły, a mieszkańcy mieli możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawej dyskusji. Podczas części warsztatowej wszyscy wnioskodawcy oceniali konkurencyjne projekty i w każdym (nie tylko w swoim) dostrzegali same plusy i cenne wartości jakie mogłyby one wnieść do naszego życia. Mieszkańcy zgodnie podkreślali, że w tym roku wybór będzie bardzo trudny i że są pewni, że w perspektywie najbliższych lat wszystkie przedstawione projekty zostaną zrealizowane.
Sekretarz Gminy Pan Zbigniew Tochwin odpowiadał na pytania odnośnie sposobu głosowania. Podkreślał, że głosować może każdy mieszkaniec Gminy Wasilków, który jest na tyle „duży” aby mieć świadomość na jaki projekt głosuje i móc podpisać się na karcie do głosowania. Przypominał też, że zagłosować można tylko jeden raz zaznaczając tylko JEDEN projekt.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i pomimo późnej pory nie dało się odczuć znużenia. 

Głosowanie będzie trwało do 13 października, a listę zwycięskich projektów poznamy do 31 października. Do realizacji skierowane zostaną projekty w kolejności ilości uzyskanych głosów (od największej liczby do najmniejszej), do wyczerpania całej kwoty. Kwota, którą Burmistrz Wasilkowa przeznaczył w tym roku na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego wynosi 160 000 zł. Zakładając, że kosztorys jednego złożonego projektu nie przekroczy 75 tys. zł są szanse, że wygrają dwa duże projekty i co najmniej jeden mniejszy. Zachęcamy do głosowania!

Szczegóły na temat projektów: http://wasilkow.pl/pl/newsy/burmistrzmiasta/znamy-juz-projekty-zgloszone-do-tegorocznej-edycji-budzetu-obywatelskiego.html

W załączeniu u dołu strony zamieszczone są prezentacje przedstawiane przez wnioskodawców na spotkaniu. 

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie