Spotkanie wnioskodawców czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego z mieszkańcami

W dniu wczorajszym (13 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wasilkowie odbyło się spotkanie wnioskodawców tegorocznej, czwartej już edycji Budżetu Obywatelskiego z mieszkańcami. 
Spotkanie rozpoczął Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, który podziękował za ogromne zaangażowanie wnioskodawcom, którzy następnie do późna prezentowali swoje projekty. W tym roku jest ich aż dziesięć – każdy bardzo ciekawy i wart realizacji. Pomysły dotykają różnych i ważnych aspektów z naszego życia dlatego mieszkańcy będą mieli bardzo trudne zadanie – wybrać ten JEDEN, który zaznaczą na karcie do głosowania.

Prezentację poprowadziła Pani Agnieszka Maszkowska. Sekretarz Gminy Pan Zbigniew Tochwin odpowiadał na pytania odnośnie terminów i sposobu głosowania i przypomniał, że wyniki głosowania poznamy do 15 października.

Głosowanie będzie trwało do 28 września. Do realizacji skierowane zostaną projekty w kolejności ilości uzyskanych głosów (od największej liczby do najmniejszej), do wyczerpania całej kwoty. Kwota, którą Burmistrz Wasilkowa przeznaczył w tym roku na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego wynosi 180 000 zł. Zakładając, że kosztorys jednego złożonego projektu nie przekroczy 75 tys. zł są szanse, że wygrają dwa duże projekty i co najmniej jeden mniejszy.

Szczegóły na temat projektów>>

W załączeniu u dołu strony zamieszczone są prezentacje przedstawiane przez wnioskodawców na spotkaniu.
Zachęcamy do głosowania! Trzymamy kciuki i zapraszamy do urn już 18 września (wtorek).

Zalacznik

facebook
Urząd Miejski w Wasilkowie